Egészségügy: lesz-e kollektív szerződés?
Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár vezetésével kedden folytatódtak a tárgyalások az ágazati reprezentatív szakszervezetekkel, az érdekképviseleti és szakmai szervezetekkel az egészségügyi ágazat kollektív szerződéséről - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).
Az elmúlt hónapokhoz hasonló - mint fogalmaztak - bizalmi légkörben zajló egyeztetésen a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (MSZ EDDSZ), a Mentődolgozók Önálló Szakszervezete (MÖSZ), továbbá a Magyar Orvosi Kamara (MOK), a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK), a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK), a Medicina 2000 Poliklinikai és Járóbeteg Szakellátási Szövetség és a Magyar Kórházszövetség (MKSZ) képviselői voltak jelen - olvasható az Emmi közleményében.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatásban a Z generációsok majdnem fele azt mondta, hogy szülei segítettek nekik önéletrajzot írni, de volt olyan szülő is, aki gyermeke... Teljes cikk
Heteken belül elutalják a tanároknak azt a 150 ezer forintos juttatást, amiről az e heti kormányülésen született döntés - közölte a csütörtöki... Teljes cikk
Egy friss számítás szerint az átlagkereset mellett akár egy 15 millió forintos személyi kölcsön törlesztése is vállalható lehet, de csak... Teljes cikk
- A betöltetlen orvosi állások aránya vármegyénként - grafikon 3 hete
- Elhunyt a magyar szakszervezeti mozgalom egyik meghatározó alakja 4 hete
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 4 hete
- Gyanúsan sok a beteg az ünnepek körül – ezért változtat a kormány a táppénzen 4 hete
- Felmérés: az egészségügyben továbbra is fennáll a nemek közötti bérszakadék 1 hónapja
- Becsapós béremelés: kevesebb pénz a zsebben? 1 hónapja
- Hogyan válasszunk irodai forgószéket - HR- és vezetői szempontok 2 hónapja
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint - grafikon 2 hónapja
- Bőrgyógyászat: több mint bőrproblémák 2 hónapja
- Az egészséges vérplazma jelentősége és felhasználása 3 hónapja
- 5 milliós fizetésért toboroznak magyar mentősöket Csádba 3 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben