Egyre több tüntetés jöhet Kínában
Növekszik a munkástüntetések száma Kínában, és a megmozdulások egyre intenzívebbek - derül ki egy friss jelentésből. Akár rekordra is lehet idén számítani.
A szervezet statisztikái szerint a múlt hónapban több mint száztíz, január és március között pedig mintegy 200 jelentősebb tüntetésre került sor az országban, ami az egész 2013-as évben regisztrált szám csaknem egyharmada. A munkástüntetések száma évről évre emelkedik, így várhatóan az idei év is rekordot hoz majd - jegyzi meg a CLB jelentése.
A 2014-es év tüntetéseinek túlnyomó többsége az ország ipari és kereskedelmi központjának számító, legfejlettebb keleti partvidék mentén zajlott. A sztrájkok intenzitásukban is erősödnek, s egyre gyakrabban érintik a nagy nemzetközi vállalatokat, a külföldi média figyelmét is megnyerve ezzel. Egyre többször állnak ki érdekeik védelméért a szellemi munkát végzők is, így tanárok, óvónők, kórházi dolgozók is.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A dolgozók szerint a kiégés csökkenti a hatékonyságukat és rontja az általános munkateljesítményüket. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a vállalatok nagy része biztosít valamilyen formában AI-képzést, de a munkavállalók nagy része úgy érzi, több ilyen... Teljes cikk
A júniussal zárult egy évben meredeken csökkent a megelőző időszakok rekordszintjeiről a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában. A brit statisztikai... Teljes cikk
- Tüntetnek a taxisok - A szakszervezeti vezető szerint elfogytak a szép szavak 3 hónapja
- 13 éves magyar tehetség tarolt a nemzetközi térképversenyen 4 hónapja
- Álmunkahelyekre járnak a kínai fiatalok, hogy úgy tűnjön, dolgoznak 4 hónapja
- Kínában tanulnak, Szegeden diplomáznak – egyedülálló képzés indul 5 hónapja
- "Mi tanítottuk meg a gépeiteket – fizessetek meg minket érte!" 6 hónapja
- "Tanévnyitó az utcán": tüntetések és sztrájkfenyegetés a kormány megszorításai miatt 6 hónapja
- Tüntetnek a szomszédban a diákok: "nem kiadás vagyunk, hanem befektetés" 7 hónapja
- Ma van az Ápolók Nemzetközi Napja - köszönet nekik! 8 hónapja
- Jelentősen nő a bírák és a bírósági alkalmazottak bére - miért lesz akkor demonstráció? 11 hónapja
- Tüntetéssel hívták fel a figyelmet az európai ipar válságára 12 hónapja
- Utcára vonulnak a bírók Budapesten 12 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja