Egyre többen jelentkeznek hazánkból erdélyi egyetemekre
A magyarországi jelentkezők számának ugrásszerű növekedése a következő egyetemi tanév nagy újdonsága a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemen (BBTE). Az idén két és félszer több diák jelentkezett, mint ahány államilag támogatott helyet biztosított az egyetem.
A BBTE-n javult a felvételizők érettségi átlaga és nőtt a túljelentkezési arány a tavalyi évhez képest. Az idén két és félszer több diák jelentkezett, mint ahány államilag támogatott helyet biztosított az egyetem. Csökkent a gazdasági szakok iránti érdeklődés. Csupán 223 felvételiző nyújtott be kérelmet a magyar közgazdasági szakok valamelyikére a BBTE-n.
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem marosvásárhelyi karain - hasonlóan a BBTE helyzetéhez - a kommunikáció és közkapcsolatok szak bizonyult a legnépszerűbbnek, és sokan jelentkeztek a reál szakok közül a kertészmérnökire is. Hollanda Dénes dékán elmondta a lapnak, az újnak mondható angol-német-magyar fordítói szakon is túljelentkezés volt. A műszaki szakokra viszont kevesen jelentkeztek.
MTI/MNO
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Technikumi végzettséggel magasabb jövedelem érhető el, mint gimnáziumival, sőt, a 3 éves szakképzésben szerzett végzettség is közelít a... Teljes cikk
A tanítási év 2025. szeptember 1-jén indul. Teljes cikk
Több mint 1300 diák szakképzését támogatja 30 millió forinttal a Daniella Kereskedelmi Kft. Talentum Alapítványa – közölte a cég az MTI-vel... Teljes cikk
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben 1 hete
- Felmérés: Romániában a felnőtt lakosság több mint harmada funkcionális analfabéta 1 hete
- Kezdő vállalkozásokat támogató központ nyílt Sepsiszentgyörgyön 2 hete
- Orbán Viktor: Magyarország jövője nem csupán a pártokon, hanem elsősorban a teljesítményen múlik 2 hete
- Üvegplafon a ma munkavállalójának: még mindig van vele dolgunk? 2 hete
- Díjazták a legjobb magyar egyetemeket 2 hete
- Varga Mihály is megszólalt az MNB-s elbocsátások kapcsán 3 hete
- Több mint 250 munkavállalójától válik meg az MNB 3 hete
- A magyar vállalkozások alig 4 százaléka használ MI-t, az EU átlag 8 százalék 3 hete
- Mental Liget- A munkahelyi mentális jóllét fesztiválja cégvezetőknek és HR szakembereknek a Magyar Zene Házában 4 hete
- 700 fős leépítés a japán Sumitomo romániai leányvállalatánál 1 hónapja