Együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem és a Bay Zoltán Kutatóintézet
Együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem és a Bay Zoltán Kutatóintézet.
2010 óta Európában Magyarországon nőtt a legnagyobb mértékben - megkétszereződött - a kutatók száma, és megduplázódtak a kutatás-fejlesztésre fordított források - mondta ebből az alkalomból Koncz Zsófia, a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) parlamenti államtitkára.

A 20. század kimagasló technológiai fejlődést hozott, és ez különösen igaz a kutatóintézet névadójának, Bay Zoltán fizikusnak a halála óta eltelt harminc évre. Ezekre a változásokra a kutatóknak, az egyetemeknek és a vállalkozásoknak is reagálniuk kell - tette hozzá.
Ez a Bay Zoltán Kutatóintézet kutatóintézet első együttműködési megállapodása, amelyet egyetemmel kötött.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Együttműködési megállapodást kötött az SZTE és a BYD 1 hónapja
- Felmérés: nem a távmunka, hanem a bizalmatlanság csökkenti a termelékenységet 1 hónapja
- Mi kellene ahhoz, hogy az oktatási rendszer végre alkalmazkodjon a Z és Alfa generációhoz? 1 hónapja
- Ki kell tenni a büdös halat - nem csak a csillámpónit - az asztalra 2 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bakro-Mohácsi Krisztina 2 hónapja
- Rejtett nyertesek: több ezer cég járhat jól a Kormány–MKIK megállapodással 2 hónapja
- Tudásalapú munkahelyek születnek – a Mercedes K+F központot nyit Magyarországon 2 hónapja
- Életre szóló hűség nincs: Z generációsok a munkaadókról 2 hónapja
- Ez az ára az igazságtalan bérezésnek 2 hónapja
- Szakmai karrier és anyagi támogatás egyben: új ösztöndíjprogram indul 3 hónapja
- Ez a magyar iskola végzett a legjobb helyen a nemzetközi listán 3 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa