Elbocsátásokat hozhat a rezsicsökkentés és a közműadó?
Székely Tamás, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének (ASZSZ) elnöke szerint elbocsátásokkal és fizetéscsökkenéssel járhat a rezsicsökkentés és a közműadó 2013-ban.
Székely Tamás felhívta a figyelmet arra, hogy az Autonómokhoz tartozó kisebb víziközműveknél nem béremelésről, hanem fizetéscsökkentésről és létszámleépítésről szólnak a tárgyalások. Hasonló a helyzet a gáziparban is, emellett egyes szolgáltatók fel akarják mondani a kollektív szerződéseket is - fűzte hozzá.
Az elnök szerint a január elsejétől érvényes rezsicsökkentés ugyancsak veszélyezteti a foglalkoztatást, emellett pedig az energiabiztonságot is.
A szakszervezeti konföderációk egyesülése Székely Tamás szerint elkerülhetetlen, bár megvalósulása inkább hosszabb távon lehetséges, és azt úgy kell végrehajtani, hogy az ágazati autonómia továbbra is biztosított legyen.
Azt mondta: nincs szükség hat konföderációra Magyarországon, meg kell keresni azokat a közös pontokat, amelyek összefoghatják a szövetségeket. Az Autonómok elnöke szerint az lehetne az első lépés, ha például a versenyszféra területén létrejönne a szakszervezeti egység.
Székely Tamás szólt arról is, hogy az Autonómok felkeresték a demokratikus elveket valló parlamenti pártokat, hogy egyeztessenek velük; ennek keretében eddig az LMP-vel és a KDNP-vel tárgyaltak.
A Munka törvénykönyve kapcsán elmondta, hogy a távolléti díj számítása keresetcsökkenést hoz majd a szabadságon lévő munkavállalóknak, és felhívta a figyelmet arra, hogy a munkaközi szünet immár nem a munkaidő része. Székely Tamás szólt arról is, hogy a hat konföderáció megállapodott abban, hogy elkészítenek egy összefoglalót a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) számára az új Munka törvénykönyvével kapcsolatos változásokról.
Az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége jelezte a Nemzetgazdasági Minisztériumnak, hogy szeretne részt venni a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) munkájában. Választ egyelőre nem kaptak, de a többi konföderációval egyeztettek a kérdésről, és Székely Tamás szerint egyetértésre fognak jutni.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- "Tarthatatlan a helyzet" – azonnali béremelést követelnek a kulturális dolgozók 4 napja
- Fordulat a magyar munkaerőpiacon: lezárult a „Budapest-centrikus” korszak 6 napja
- Ekkora béremelést kap idén a spanyol király 6 napja
- Munkaadói felmondás nyugdíj előtt állóknak: erre kell figyelni! 1 hete
- Több ezer fős leépítés jön ennél a cégnél, mert egyre kevesebben söröznek 2 hete
- Határidők, adatok, szankciók – a cégek legnagyobb félelmei a bértranszparenciában 2 hete
- Mitől lesz egy munkahelyi csoport valóban csapat? - HR „halmazelmélet” a gyakorlatban 2 hete
- 900 dolgozótól válna meg a Dacia 2 hete
- Elszámolhatták a pedagógusbéreket, a PDSZ szerint több pénz járna a tanároknak 3 hete
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 3 hete
- Újabb cég rúg ki több száz embert az AI miatt 3 hete
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben