Elbocsátásokra készül a France Télécom
A telekommunikációs óriás, a France Télécom nyilvánosságra hozta szerkezetátalakítási terveit, amelynek legfontosabb eleme, hogy a vállalat három éven belül 17 ezer munkahelyet szüntet meg. A befektetőknek ugyanakkor 20 százalékos növekedést ígér a jutalékok terén.
A France Télécom, amelynek tulajdonában van többek között a legnagyobb francia mobilszolgáltató, az Orange is, pozíciójának erősítése miatt strukturális átalkítások bevezetését tervezi. Ennek keretében 2006 és 2008 között 17 ezer alkalmazottat, a személyzet csaknem 10 százalékát fogja várhatóan elbocsátani. A leépítések döntően Franciaországot érintik majd, de a vállalatnál hangsúlyozták, hogy a munkahelyek megszüntetése nem jár kényszerű megválásokkal, hanem összhangban lesz a természetes leépüléssel.
Menedzsment Fórum
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben