Megjelent: 8 hónapja

Elindult az első greentech és mesterséges intelligencia fókuszú támogatói program

A program célja, hogy minden startup megkapja azokat az eszközöket és tudást, amelyek a nemzetközi piacra lépéshez szükségesek.

Megkezdte tevékenységét az első, kifejezetten greentech és mesterséges intelligencia fókuszú inkubátor - közölte az Incubator Zero Zrt. az MTI-vel. A gazdasági társaság 2023-ban alakult a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFI) támogatásával azért, hogy új fejezetet nyisson a magyar startup ökoszisztémában.

Küldetése, hogy az AI (mesterséges intelligencia), a Big Data (komplex technológiai környezet), a cleantech és greentech területén működő innovatív vállalkozásokat a nemzetközi siker felé vezesse. A közlemény szerint programjuk egyedi módon ötvözi az állami támogatást és a professzionális tőkebefektetést, így teremtve stabil alapot a startupok növekedéséhez.

Az Incubator Zero 2023 novemberében pályázott a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) startupokat segítő felhívására. Az NKFI alapból 11 inkubátor nyert el támogatást, összesen 5,2 milliárd forint értékben. Az Incubator Zero Startup Factory program az informatikai és zöld innovációk szolgálatában című programja mintegy 900 millió forint támogatást nyert el, ebből, illetve saját erőből tervez legalább nyolc befektetést megvalósítani több mint 1 milliárd forint értékben.

A Startup Factory 2023 program keretében az inkubátor maximum 130 millió forintos befektetéseket tervez végrehajtani olyan korai fázisú startup cégekbe, melyeket öt éven belül alapítottak és innovatív, nagy növekedési potenciállal rendelkeznek. Az inkubációs kérelmeket április 30-ig várják.

Az Incubator Zero portfóliójában a startupok nemcsak finanszírozást kapnak, hanem részesei lesznek egy aktív szakmai közösségnek. Ennek részeként mentorálás, workshopok, networking események és nemzetközi kapcsolatrendszer várja a támogatott vállalkozásokat. Úgy fogalmaztak, a cél, hogy minden startup megkapja azokat az eszközöket és tudást, amelyek a nemzetközi piacra lépéshez szükségesek.

Az inkubátor három együttműködési megállapodást kötött hazai egyetemekkel: a Széchenyi István Egyetemmel, a Pécsi Tudományegyetemmel és a Szegedi Tudományegyetemmel. Ezek keretében szorosan együtt dolgozik az egyetemek technológiai transzferjéért felelős részlegeivel és folyamatosan vizsgálja az egyetemi spin-off projekteket is.

 

MTI

  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány

A Tisza Párt készen áll a kormányzásra, megvan a program, a csapat, 128 nap van hátra, mindenkire szükség lesz - utalt a közelgő választásra Magyar... Teljes cikk

Érkezik a karácsonyi csomag a nyugdíjasoknak – több százan kapnak ajándékot

Tiszapüspökiben idén is minden 65 év feletti lakos karácsonyi ajándékcsomagot kap: összesen mintegy 320 csomag indult útnak kedden. A tartós... Teljes cikk

Nagy a baj: lejjebb sorolhatják Magyarországot az adósság miatt

A friss nemzetközi értékelés szerint Magyarország egyre közelebb került ahhoz, hogy a „nem ajánlott” kategóriába sorolják az államadósságot.... Teljes cikk