Ellentmondásokat lát a VOSZ a kormány intézkedéseiben
Ellentmondásosnak tartja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) a kormány válságkezelő intézkedéseit - mondta Dávid Ferenc, a szövetség főtitkára egy salgótarjáni fórumon szerdán.
Dávid Ferenc "rendkívül bátor lépésnek" nevezte, hogy a Bajnai-kormány meghozta azokat a kiadáscsökkentő döntéseket, amelyekre már évekkel ezelőtt szükség lett volna. Ide sorolta a 13. havi nyugdíj és a közszolgálatban a 13. havi illetmény megszüntetését, a nyugdíjrendszer változtatásait, az élőmunka terheinek csökkentését.
A VOSZ főtitkára kedvezőtlennek ítélte viszont a rehabilitációs hozzájárulás ötszörösére emelését és a természetbeni juttatások megadóztatását. A bruttósítást azért nevezte rossz üzenetnek, mert ezáltal mintegy egymillió minimálbért kapó dolgozó nem veszi ki a részét a közteherviselésből, miközben abban mindenki egyetért, hogy szélesíteni kellene az adózók bázisát. Nem tartja jónak a főtitkár azt sem, hogy egy szintre emelkedik az élvezeti cikkek és az üzemanyag jövedéki adója. Hozzátette, hogy erre vonatkozóan európai uniós követelmények vannak, de szerinte halasztást, kedvezményt lehetett volna kérni.
Dávid Ferenc arról is beszélt, hogy a VOSZ-nak "presszionálnia kell az új hatalmat" a közlekedési, az önkormányzati, az egészségügyi és a felsőoktatási rendszer átalakítására, mert a versenyszféra mindezt már nem tudja tovább finanszírozni. "Mondja már el nekem valaki, hogy Magyarországon miért kell 24 Volán vállalat? Miért nincs 24 MÁV?" - mondta, de arra is kitért, hogy nálunk 72 felsőfokú intézmény működik, míg Franciaországban 40.
Azt is szóvá tette, hogy egészen más az érdekeltségük a nagy közszolgáltató vállalatoknál, illetve a versenyszférában működő szakszervezeteknek. "A versenyszféra szakszervezeteinek nagyon egyszerű elmondani, hogy ha túl sokáig ugrálsz a bérfejlesztéssel, holnap állásod nincs. Nézzék meg ezt a 2009. évet! A versenyszférából elveszett 110 ezer munkahely, és nem volt bérfejlesztés. A másik oldalon volt, és megmaradtak a munkahelyek. Ez meddig tartható?" - fogalmazott.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A támogatás összege idén egy dolgozóra vetítve éves szinten 37 459 forint. Teljes cikk
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az eddigi 452 mellett újabb 400 mikro- kis és középvállalkozás (kkv) támogatásáról hozott pozitív döntést a... Teljes cikk
Elmaradt a dolgozók június 10-én esedékes májusi bérkifizetése. A munkavállalók demonstrációt is szerveztek a gyöngyöstarjáni üzem előtt. Teljes cikk
- Meddig lehet majd beváltani a nyugdíjasok 30 ezres utalványát? 1 hete
- 55 évesen nyugdíj? A kormány a nehéz fizikai munkát végzőknek kedvezne 1 hete
- Ezekben az európai országokban a legnagyobb a nyugdíjas szegénység 2 hete
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 3 hete
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 3 hete
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 3 hete
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 4 hete
- Az öregségi nyugdíjban részesülők teljes ellátásának átlag- és mediánösszege - grafikon 1 hónapja
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 1 hónapja
- Döntött a bíróság: Jogilag mindegy, hogy a tanár tiltakozik vagy részegen otthon marad – kirúgható 1 hónapja
- Csökken a népesség, nő a nyomás - sokan későn kezdenek el a nyugdíjra félretenni 1 hónapja