Első osztályú szakképzés indul
Elkészültek a váci székhelyű Naszály-Galga TISZK (Térségi Integrált Szakképző Központ) szakmai képzési programjai a TISZK Központi Képzőhelye és a partneriskolák számára az iskolarendszerű szakképzésre, a felnőttképzésre, és a pedagógus-továbbképzésre vonatkozóan.
A térségi integrált szakképző központok létrehozásával olyan gazdasághoz közeli, a munkaerő-piaci igényeket rugalmasan követni tudó, újszerű szakképzési szerkezet vált elérhetővé, amely színvonalában és hatékonyságában jelentősen meghaladja a korábban külön-külön működő szakképző intézményekét. Az Észak-Pest megyei régió tudásközpontjaként működni kívánó Naszály-Galga TISZK szorosan együttműködve hét partnerintézményével olyan átfogó szakmai képzési programcsomagot állított össze, amely keretein belül az iskolák a jövő évtől korszerű ismereteket modern oktatási módszerekkel közvetíthetnek.
A szakmai képzési programokhoz kapcsolódóan elkészültek a TISZK digitális tananyagsegédletei is, melyek a kor követelményeinek megfelelően interaktív, gyakorlatorientált tananyagelemeket biztosítanak. Az elektronikus oktatási rendszer célja, hogy a tanulók aktuális tudásukat önállóan is folyamatosan mélyítsék és ellenőrizzék. A Naszály-Galga TISZK digitális tananyagrendszere tartalmában és technológiájában szorosan illeszkedik a Sulinet Digitális Tudásbázishoz.
A Naszály-Galga TISZK informatikai képzési profilját erősítendő, 2007 októberétől tagja lett a Microsoft IT Akadémia Programnak. A Hivatalos Microsoft Tananyagok előnyeit a TISZK a partneriskoláival közösen kívánja kamatoztatni, első sorban a kapcsolódó szakmai képzéseknél, illetve felnőttképzésben.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- KIM: Technikumi végzettséggel magasabb jövedelem érhető el, mint gimnáziumival 3 hete
- Így nézhet ki a 2025/2026-os tanév szakképzési tanév rendje 3 hete
- Több mint 1300 diák szakképzését támogatja egy alapítvány 3 hete
- Együttműködést kötött a BYD a dél-alföldi régió szakképzési centrumaival és az SZTE-vel 2 hónapja
- Ezek az iskolatípusok a legnépszerűbbek a nyolcadik osztály után 2 hónapja
- Miért nincs MI-t érintő oktatási stratégia és jó ötlet-e leépíteni a bölcsészképzést? 2 hónapja
- Az igénylők közül ennyien kapták meg eddig a munkáshitelt 2 hónapja
- Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ 2 hónapja
- Átadták a Szakképzési Díjat: itt vannak a győztesek 3 hónapja
- A technikumok kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákjait, tanárait díjazták 5 hónapja
- Varga-Bajusz Veronika: fontos előrelépést hozott a szakképzés megújítása 5 hónapja