Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV január végétől
A NAV munkatársai január végétől számos helyszínen ellenőriznek. Többek között az alkalmazottak bejelentését vizsgálják majd.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal adótraffipax oldala szerint január végén és február elején a következő helyszíneken kell adóellenőrzésekre számítani:
Dél-Budapest
A NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2026. január 15. és február 8. között ellenőrzik a testedzési szolgáltatással foglalkozó, valamint a sportszereket, divatcikkeket árusító vállalkozásokat, internetes hirdetőket.
A revizorok kiemelten vizsgálják a tevékenység bejelentését, a számla- és nyugtaadást, az online pénztárgéppel és az online számlázással kapcsolatos jogszabályi előírások betartását, valamint a foglalkoztatottak bejelentését.
Bács-Kiskun vármegye
A NAV Bács-Kiskun Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai
- január 12. és 18. között Kecskeméten, Ballószögön, Helvécián és Fülöpházán,
- január 19. és 31. között pedig a távol-keleti termékek értékesítőinél
ellenőrzik a számla- és nyugtaadást, az online pénztárgépek használatának szabályszerűségét és az alkalmazottak bejelentését.
Az adóellenőrök megjelenésére hivatali munkaidőn túl és hétvégén is számítani lehet.
Baranya vármegye
A NAV baranyai munkatársai január 26. és február 1. között szerdán a villányi, csütörtökön pedig a siklósi borászatoknál végeznek ellenőrzéseket.
A revizorok vizsgálják a számla- és nyugtaadást, a pénztárgépek üzemeltetésével, használatával kapcsolatos előírások betartását, valamint az alkalmazottak bejelentését.
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
A NAV Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2026. február 6. és 8. között fokozottan ellenőrzik a Miskolci Kocsonyafesztivál területén értékesítést végzőket. Az ellenőrök a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatottak bejelentését, továbbá a jövedéki termékek szabályszerű értékesítését vizsgálják.
Csongrád-Csanád vármegye
A NAV Csongrád-Csanád Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai február 11. és 12. között a távol-keleti textil kiskereskedelemmel foglalkozó adózókat ellenőrzik a vármegyében. Az adóellenőrök a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatottak bejelentését, továbbá a pénztárgépek használatával kapcsolatos kötelezettségek teljesítését vizsgálják.
Hajdú-Bihar vármegye
A NAV Hajdú-Bihar Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2026. január 26. és 30. között a kiskereskedőket ellenőrzik.
A revizorok vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek szabályszerű használatát és adatkapcsolatát, valamint az alkalmazottak bejelentését is.
A vármegye építkezésein továbbra is ellenőrzik a szabályos foglalkoztatást.
A revizorok a hét valamennyi napján, a vármegye bármely településén ellenőrizhetnek.
Nógrád vármegye
A NAV Nógrád Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága 2026. január 26. és 30. között az alábbiak szerint tervez helyszíni ellenőrzéseket:
- január 26. (hétfő) Balassagyarmati járás,
- január 27. (kedd) Pásztói járás,
- január 28. (szerda) Rétsági járás,
- január 29. (csütörtök) Salgótarjáni járás,
- január 30. (péntek) Szécsényi járás.
A revizorok az alkalmazottak bejelentését, a forgalmazott áruk eredetét, a számla- és nyugtaadást, valamint az online pénztárgép használatának szabályszerűségét vizsgálják a gépjárműalkatrész-kiskereskedésekben. Az online pénztárgépekhez kapcsolódóan ellenőrzik továbbá a tényleges és a bizonylatolt készpénzkészlet egyezőségét, a napi nyitó pénzkészlet rögzítését és a pénztárgép éves felülvizsgálatának meglétét.
Fentieken túl az adóellenőrök a hét valamennyi napján a vármegye egyéb területein is végezhetnek vizsgálatokat.
Pest vármegye
A NAV Pest Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2026. január 26. és február 28. között a virág- és ajándékkereskedőket, valamint a vásárokon, piaci kitelepüléseken az ünnepi (farsang, Valentin-nap) szezonális termékek árusítóit ellenőrzik, akár online vásárlással is.
A revizorok főként a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét és az online pénztárgéppel kapcsolatos szabályok betartását vizsgálják.
A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
Somogy vármegye
A NAV Somogy Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának adóellenőrei 2026. január 19. és február 1. között a vármegyei edzőtermeket, szoláriumokat, valamint a ruha- és cipőboltokat ellenőrzik.
A revizorok elsősorban az év végi leltárak meglétét, a számla- nyugtaadást, a foglalkoztatotti bejelentések és pénztárgéphasználat szabályszerűségét, az áruk eredetét és a jövedéki termékeket vizsgálják.
A közzétett információk nem zárják ki, hogy a vármegye egyéb területein is lehetnek ellenőrzések.
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
A NAV Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága munkatársai 2025. december 1. és 31. között az adventi vásárokat és egyéb kitelepüléseket, valamint a szezonális, illetve az ünnepkörhöz kapcsolódó árukat forgalmazó üzleteket és internetes hirdetőket is ellenőrzik. A revizorok vizsgálják a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatottak bejelentését, továbbá az online pénztárgépek használatának szabályszerűségét.
A NAV munkatársai a hét valamennyi napján, a vármegye bármely településén ellenőrizhetnek.
Tolna vármegye
A NAV Tolna Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2026. január 26. és 30. között a pékségeket ellenőrzik. A revizorok vizsgálják a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét, a jövedéki szabályok betartását és az árukészletek eredetét.
Az ellenőrzések várható helyszínei:
|
2026.01.26. |
Tolna, Fadd |
|
2026.01.27. |
Bonyhád |
|
2026.01.28. |
Dunaföldvár |
|
2026.01.29. |
Bátaszék |
|
2026.01.30. |
Kölesd |
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a... Teljes cikk
A szakértő szerint sokkal méltányosabb lenne, ha az álláskeresési járadék igénybevételére vonatkozó időkorlát miatt a nyes-t is azon ellátások... Teljes cikk
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében megvalósításra kerülő projekt második szakaszban március 16-ától további... Teljes cikk
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain 2 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év legvégén és 2026 elején 3 hónapja
- Gyors, egyszerűen elérhető munkaerő: szerb munkavállalók a magyar munkaerőpiacon 4 hónapja
- Elindult a NAV karácsonyi ellenőrzéssorozata - ezt figyelik majd a revizorok 4 hónapja
- Ezeken a helyszíneken kell számítani az adóellenőrökre november elején 5 hónapja
- Országos razziába kezd a NAV halloween és a mindenszentek idején 5 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV október közepétől 5 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV október elején 6 hónapja
- Így reagál a reálgazdaság problémáira a magyar munkaerőpiac 6 hónapja
- Hamarosan lejár az szja 1 százalék regisztrációs adatlap benyújtási határideje 6 hónapja
- Minden ötödik ellenőrzésnél hibát talált a NAV a nyári akcióján 6 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben