Ezeken a helyeken várhatóak NAV-ellenőrzések a következő hetekben
A NAV munkatársai továbbra is összehangoltak ellenőrzik a Balaton környéki települések kereskedőit és szolgáltatóit, de az ország számos pontján feltűnhetnek az ellenőrök.
A NAV adótraffipax oldala szerint a kövtkező hetekben a az alábbi helyszíneken lehet számítani az adóellenőrök megjelenésére.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai 2021. júliusban és augusztusban összehangoltan ellenőrzik a Balaton környéki települések kereskedőit és szolgáltatóit. Az ellenőrzések elsősorban az online pénztárgépek adatai alapján kockázatosnak tekinthető vendéglátóegységeket, ajándékboltokat, piacokon, strandokon értékesítőket és szolgáltatást nyújtókat érintik. A NAV a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek használatát, a foglalkoztatottak bejelentését, valamint a jövedéki kiskereskedők működését vizsgálja.
ÉSZAK-BUDAPEST
A NAV Észak-budapesti Adó- és Vámigazgatóság munkatársai hétvégenként a budapesti strandokon, rendezvényeken és a turisták által látogatott helyeken ellenőriznek. Az adóellenőrök elsősorban a vendéglátóhelyeket, személyszállítókat, és a zöldség-gyümölcs kiskereskedőket vizsgálják. A NAV munkatársai a nyugta- és számlaadást, az alkalmazottak bejelentését, a jövedéki termékek értékesítését, valamint a forgalmazott áruk eredetét is ellenőrzik. Az adóellenőrök a hét valamennyi napján és a fentieken túl más gazdasági tevékenységet folytató vállalkozásoknál is végezhetnek vizsgálatokat.
DÉL-BUDAPEST
A NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatósága munkatársai 2021. augusztus 2. és 6. között a budapesti strandokon működő gazdálkodókat ellenőrzik.
A revizorok elsősorban a számla- és nyugtaadást, az online pénztárgéppel kapcsolatos jogszabályi előírások betartását, valamint a foglalkoztatottak bejelentését vizsgálják.
A NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. júniusától ellenőrzik a régió székhelyszolgáltatóinak címeire bejelentkezett adózókat és azokat a vállalkozásokat, amik székhelyüket az ország más területéről helyezték át.
BÁCS-KISKUN MEGYE
A NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai az alábbi helyszíneken és időpontokban ellenőrzik az online pénztárgépek használatának szabályszerűségét és az alkalmazottak bejelentését:
-
augusztus 2-án (hétfőn) Szankon,
-
augusztus 18-án (szerdán) Kecskeméten,
-
augusztus 26-án (csütörtökön) Pálmonostorán, Petőfiszálláson és Gátéron,
- augusztus 28-29-én (szombaton és vasárnap) Kecskeméten, a Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutatón.
A NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai júliusban és augusztusban a megye strandjain, fürdőiben és a turisták által látogatott helyeken ellenőriznek. Az adóellenőrök vizsgálják a nyugta- és számlaadást, a készpénzkészletet és az alkalmazottak bejelentését.
A NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai júniusban, júliusban és augusztusban a zöldség- és gyümölcs-kiskereskedőket ellenőrzik.
Az adóellenőrök elsősorban a számla- és nyugtaadást, az online pénztárgépek üzemeltetését vizsgálják, továbbá nyomon követik a bevételek alakulását is.
BARANYA MEGYE
A NAV baranyai munkatársai augusztus 2. és 8. között kedden Pécsett, a Csontváry utcai üzletekben, csütörtökön Komlón, a piacon értékesítőknél, pénteken pedig Pécsett, a Magyarürögi úti üzletekben ellenőriznek.
Az ellenőrök vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetését, az alkalmazottak bejelentését, a jövedéki termékek értékesítését, valamint a forgalmazott áruk eredetét is.
A megye építkezésein a hét bármely napján megjelenhetnek a hivatal munkatársai, ahol a dolgozók bejelentését és a foglalkoztatás egyéb szabályainak betartását ellenőrzik.
A NAV baranyai munkatársai július 26. és augusztus 1. között hétfőn Pécsett, az Ybl Miklós utcai üzletekben, szerdán Szigetváron a Tesco áruház üzletsorán, csütörtökön pedig Pécsett, a Makay István és a Szentlőrinci úti vendéglátóhelyeken ellenőriznek.
A revizorok vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetését, az alkalmazottak bejelentését, a jövedéki termékek értékesítését, valamint a forgalmazott áruk eredetét is.
A megye építkezésein a hét bármely napján megjelenhetnek a hivatal munkatársai, ahol a dolgozók bejelentését, és a foglalkoztatás egyéb szabályainak a betartását vizsgálják.
BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE
A NAV Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. augusztus 9. és 12. között a vendéglátóhelyeken ellenőrzik a nyugta- és számlaadást, az alkalmazottak bejelentését, valamint a jövedéki szabályok betartását.
Ellenőrzés az ónodi vásáron
A NAV Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. augusztus 5-én az ónodi országos kirakodóvásáron ellenőrzik a nyugta- és számlaadást és a foglalkoztatottak bejelentését a kereskedőknél, vendéglátóknál és szolgáltatóknál.
CSONGRÁD-CSANÁD MEGYE
A NAV Csongrád-Csanád Megyei Adó- és Vámigazgatósága munkatársai augusztus 10. és 12. között a megye strandjain, fürdőiben és azok környékén ellenőriznek.
Az adóellenőrök többek között a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatottak bejelentését és a pénztárgépek szabályszerű használatát vizsgálják.
FEJÉR MEGYE
A NAV Fejér Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai augusztus 2. és 6. között ellenőrzik a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatottak bejelentését és a pénztárgépek megfelelő használatát a szezonálisan működő vendéglátóhelyeknél.
GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE
A NAV Győr-Moson-Sopron Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai július 19. és 31. között a megye területén zajló építkezéseken vizsgálják a munkavállalók bejelentéseit. A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
HAJDÚ-BIHAR MEGYE
A NAV Hajdú-Bihar Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. augusztus 3-án a megyei építkezéseken ellenőrzik a szabályszerű foglalkoztatást.
A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE
A NAV Komárom-Esztergom Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. július 19. és augusztus 20. között a piacokon, vásárokon, közterületen árusítókat, a szezonálisgyümölcs-kereskedőket és a turisztikailag frekventált helyeken működő vendéglátókat ellenőrzik. Az adóellenőrök vizsgálják a nyugta- és számlaadást, a készpénzkészletet és az alkalmazottak bejelentését. A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
NÓGRÁD MEGYE
A NAV Nógrád Megyei Adó- és Vámigazgatósága 2021. augusztus 2. és 6. között az alábbiak szerint tervez helyszíni ellenőrzéseket:
-
augusztus 2. (hétfő) Balassagyarmati járás,
-
augusztus 3. (kedd) Salgótarjáni járás,
-
augusztus 4. (szerda) Bátonyterenyei járás,
-
augusztus 5. (csütörtök) Szécsényi járás,
-
augusztus 6. (péntek) Pásztói járás.
A revizorok az alkalmazottak bejelentését, a forgalmazott áruk eredetét, a számla- és nyugtaadást, valamint az online pénztárgép használatának szabályszerűségét vizsgálják a pizzériákban. Az online pénztárgépekhez kapcsolódóan ellenőrzik továbbá a tényleges és a bizonylatolt készpénzkészlet egyezőségét, illetőleg a megfelelő áfakulcs használatát.
Az adóellenőrök a hét valamennyi napján, a megye egyéb településein is végezhetnek vizsgálatokat.
Strandok
A NAV Pest Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. június 21. és augusztus 15. között ellenőrzik a megyei fürdőket és strandokat.
A NAV munkatársai elsősorban a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek megfelelő használatát és az alkalmazottak bejelentését ellenőrzik a kereskedőknél, szolgáltatóknál.
A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
SOMOGY MEGYE
Somogy megyében a NAV a 31-32. héten az alábbi helyszíneken ellenőriz:
• piacokon, vásárokon, közterületi árusoknál és szezonálisgyümölcs-kereskedőknél,
• strandokon és turisztikailag frekventált területeken működő vendéglátóknál,
• idegenforgalomhoz kapcsolódó kereskedőknél és szállásadóknál.
A nyugta- és számlaadást, a pénztárgépekkel kapcsolatos előírások betartását, a nyilvántartások vezetését, valamint a foglalkoztatottak bejelentésének szabályszerűségét vizsgálják a revizorok, de a jövedéki termékek forgalmazásának szabályszerűségére is figyelmet fordítanak.
A közzétett információk nem zárják ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések
A NAV Somogy Megyei Adó- és Vámigazgatósága a 30. héten az alábbi helyszíneken ellenőriz:
• közterületi kitelepüléseken, szezonálisgyümölcsöt-árusoknál,
• taxisoknál,
• és az építkezéseken.
A vizsgálatok a megye teljes területét érintik. A nyugta- és számlaadást, a pénztárgépekkel kapcsolatos előírások betartását, a nyilvántartások vezetését, valamint a foglalkoztatottak bejelentésének szabályszerűségét is vizsgálják a revizorok.
A közzétett információk nem zárják ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE
Operatív ellenőrzések Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei helyszínei
A NAV Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Adó- és Vámigazgatósága munkatársai 2021. március 8. és 12. között az ételkiszállítók nyugta- és számlaadását és online pénztárgépeik szabályszerű üzemeltetését vizsgálják.
A megye építkezésein továbbra is ellenőrzik a szabályos foglalkoztatást. A revizorok a hét valamennyi napján, a megye egyéb településein is végezhetnek ellenőrzéseket.
TOLNA MEGYE
A NAV Tolna Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. augusztus 2. és 6. között a piacokon, közterületeken árusítókat és a zöldség-, gyümölcskereskedőket ellenőrzik. A revizorok vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgép használatát, a foglalkoztatás szabályszerűségét és az árukészletek eredetét.
Az ellenőrzések várható helyszínei:
2021.08.02. |
Simontornya |
2021.08.03. |
Bonyhád |
2021.08.04. |
Szekszárd |
2021.08.05. |
Tamási |
2021.08.06. |
Paks |
A közzétett adatok nem zárják ki azt, hogy máshol is lehetnek NAV ellenőrzések.
VESZPRÉM MEGYE
A NAV Veszprém Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. augusztus 2. és 15. között a Balaton-parti településeken és az idegenforgalmilag frekventált területeken ellenőrzik a vendéglátóhelyeket és a strandok környéki kereskedőket.
A NAV ellenőrei a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét, az online pénztárgépek megfelelő használatát, valamint a jövedéki kiskereskedők működését vizsgálják.
ZALA MEGYE
A NAV Zala Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai a 31-32. héten a Balaton-környéki települések piacain, strandjain értékesítőknél és szolgáltatóknál, a turisztikailag frekventált területeken működő szállásadóknál ellenőriznek.
A revizorok a nyugta- és számlaadást, a pénztárgépekkel kapcsolatos előírások betartását, a nyilvántartások vezetését, a foglalkoztatottak bejelentését és a jövedéki termékek forgalmazását vizsgálják.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Ősszel kézbesítik a nyugdíjasoknak járó 30 ezer forintos élelmiszer-utalványokat, amelyeket kizárólag hideg élelmiszerek vásárlására lehet... Teljes cikk
Megjelent a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény módosítása, amely új időszámítást jelent a doktori képzések területén - közölte a... Teljes cikk
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
- NAV-elnök: az új adategyeztetési eljárás egyfajta ingyenes konzultáció 4 hónapja
- Eltiltással is szankcionálhatják azokat a tervezőket és a kivitelezőket, akik erre nem figyelnek 6 hónapja
- Drasztikus eredmények a tavaszi munkavédelmi vizsgálatokon 10 hónapja
- Így alakul a munkabalesetek száma Magyarországon 10 hónapja
- Szeptembertől kiemelten vizsgálják a munkavédelmi szabályok betartását ezeknél a cégeknél 11 hónapja
- 24 pékségből 13-nál a nyugtaadásnál súlyos mulasztást állapított meg a NAV 11 hónapja
- Limitált gyártású cipők kereskedőit ellenőrizte a NAV 1 éve
- Ellenőrizni fogják, hogy az orvosok és a szakdolgozók munkaidőben valóban jelen vannak-e 1 éve
- Az szja-bevallási tervezetek átnézésére hívja fel a figyelmet az adóhivatal 1 éve
- Túl kevés a hatósági munkaügyi ellenőrzés? 1 éve
- Ezek a vállalkozások számíthatnak kiemelt NAV-ellenőrzésekre az atlétikai vb ideje alatt 2 éve