Fejlesztési központot nyithat hazánkban a Google
A gazdasági tárcánál tudnak arról, hogy a Google fontolgatja egy fejlesztési központ létesítését a térségben, s ennek helyszíneként szóba került Magyarország is, ám konkrét, előrehaladott tárgyalások még nem folynak az ügyben - mondta a Világgazdaságnak Merényi Miklós, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium illetékes szakállamtitkára.
Tegnap az Index adott hírt róla, hogy a Google több munkatársa április másodika és hatodika között szakmai interjút folytatott vagy hetven programozóval. A kaliforniai cég koncepciója szerint ugyanis oda érdemes régiós központokat telepíteni, ahol sok a kiváló képességű programozó. Hírek szerint elégedettek voltak azzal, amit Magyarországon találtak.
A Google számára egyébként nem ismeretlen régiónk. Lengyelországban már több központja is működik, s a közelmúltban jelentették be: Wroclawban innovációs központot létesítenek, mintegy 200 munkahelyet teremtve. Krakkóban kutatási és fejlesztési központja működik a cégnek, írja a Világgazdaság.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
Megkezdte a termelést a kanadai Magna International magyarországi vállalatának vecsési üzeme – közölte a társaság pénteken az MTI-vel. Teljes cikk

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?