Fejlesztik a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálatot
A kormány jóváhagyta a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat fejlesztése II. című, egymilliárd forintot meghaladó támogatási igényű TÁMOP-projekt-javaslatot, elfogadta kiemelt projektként nevesítését, és hozzájárult ahhoz, hogy a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága a támogatási szerződést megkösse. Az erről szóló határozat pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben.
A 2007-2013 közötti időszakban a magyar foglalkoztatási szolgálat fejlesztésének célja - igazodva az európai elvárásokhoz, gyakorlathoz - az, hogy a munkaerő-piaci részvétel növelése érdekében javítsa a munkaerő-piaci kereslet és kínálat összehangolását segítő eszközöket.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Emelt támogatási összeggel folytatódnak a munkaerőpiaci programok Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében, két, a Széchenyi Terv Plusz program keretében... Teljes cikk
Egy friss nemzetközi kutatás rámutatott, hogy jelentős különbség van aközött, hogy a szervezetek milyen vezetői tulajdonságokat jutalmaznak, és... Teljes cikk
A technológiai óriások, a Meta és a Microsoft jelentős leépítéseket hajtottak végre, munkaerőpiaci stratégiájukat az AI-ba való jelentős... Teljes cikk
- Ő lesz az új oktatási miniszter 2 napja
- KSH: egy év alatt 65 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 2 napja
- A friss diplomások átmeneti munkákat vállalnak, de már mennének is tovább 3 napja
- Felmérés: a cégek számára versenyelőnyt jelenthetnek a hosszútávú munkavállalói ösztönzőprogramok 3 napja
- Toborzási rémálom fenyeget: csak a cégek negyede készült fel erre 3 napja
- A doomjobbing: a modern álláskeresés stresszes árnyoldala 4 napja
- MGYOSZ: az új kormány alatt megfelelő hangsúlyt kaphat a versenyt előtérbe helyező piacpárti szemlélet 4 napja
- Visszatérhetnek a külföldön dolgozó magyarok? 4 napja
- Nagy a kereslet a HR-készségekre a munkaerőpiacon 5 napja
- A mesterséges intelligencia és a készségromlás: a HR teendői 6 napja
- A mesterséges intelligencia hatása a vállalkozásokra: előnyök és buktatók 7 napja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?