Fél Szlovákia felmondana
Nagy feszültségek vannak a szlovák gazdaságban, a munkavállalók fele állásváltoztatást fontolgat. Nem csupán bérük növelése motiválja az embereket.
Minden ötödik megkérdezett szívesen vállalna munkát külföldön. A felmérés szerint a legösztönzőbb tényező a magas bér, míg a legtaszítóbb a rossz munkahelyi közösség. A megkérdezettek harmada nem látja értelmét a jelenlegi munkájának.
ujszo.com
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Öt éve nem mért csúcsra emelkedett a munkanélküliségi ráta Nagy-Britanniában a tavalyi utolsó negyedévben. Teljes cikk
A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk
Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk
- Élet 50 felett: már nem a karrier, hanem az én számít igazán 3 hete
- A munkahelyi hiányzás ára: így lehet lemaradni az előléptetésről és a magasabb fizetésről 3 hete
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 3 hete
- Felmérés: a dolgozók harmada csak anonim módon jelentené, ha zaklatnák 3 hete
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 3 hete
- Így növelhető a lojalitás: ünnepi rituálék az irodában 4 hete
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 1 hónapja
- Papíron máshol dolgoztak – 1 milliárdos csalás a bíróság előtt 1 hónapja
- Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról 2 hónapja
- A potenciális munkaerő-tartalék számra korcsoportonként - grafikon 2 hónapja
- Gazdasági csoda vagy drága illúzió? 2025 rekordberuházásai Magyarországon 2 hónapja


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben