Felhívták a figyelmet a fogyatékkal élő emberek munkájára
Harmadik alkalommal tartották meg a Segítő Vásárlás és Design Randi 3.0 eseményt a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál keretében.
A szervezet a bemutatott tárgyakkal a fogyatékos emberek munkájára, teljesítményére kívánja felhívni a figyelmet.
Az alapítvány idén harmadik alkalommal írt ki pályázatot a tervezők és a műhelyek számára közös tárgyak tervezésére.
A beérkezett kilenc pályaműből Pais Panni, a MOME Design Intézet tanára, Szabó Eszter Ágnes képzőművész és Szilágyi Csilla üvegtervező művész választott ki hét alkotást, melyek az idei kiállítás alapját képezik - derül ki a közleményből.
- A Segítő Vásárláshoz 2013-as indulása óta közel 50 védett foglalkoztató csatlakozott. A termékfejlesztéssel és a fiatal tervezők bevonásával egy új piaci szegmens felé igyekszünk ajtót nyitni, egy célközönséget szeretnénk elérni annak érdekében, hogy minél több vásárló találkozzon a fogyatékos emberek által készített termékekkel - mondta Vég Katalin, a Salva Vita Alapítvány ügyvezetője.
A program támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A Varsovia Egyetem kutatása szerint hamar megtérülhet a tanulásba fektetett összeg a munkaerőpiacon, Magyarországon az érettségizettek... Teljes cikk
A legjobban kereső magyar sportolók listájára a húszéves Tóth Alex is felkerült, aki több mint 800 millió forintos éves fizetést tehetett zsebre. Teljes cikk
Egy friss kutatása szerint a foglalkoztatott nők közel egyharmada állítja, hogy megkülönböztetéssel szembesült, amikor egyenlő bért próbált elérni. Teljes cikk
- Értékteremtő partnerség a vállalati kultúrában: Tanulás és empátia vakvezető kutyákkal 3 hete
- A titkos fegyver, amivel a cégek boldogabb és hatékonyabb csapatot építenek 3 hete
- MI-fejlődés ingyen: Itt a program, ami időt ad a cégeknek 3 hete
- Elindult a HBLF esélyegyenlőségi pályázata 4 hete
- Ekkor indul a munkakörülmények fejlesztését célzó pályázat második szakasza 4 hete
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 1 hónapja
- Akár 150 millió forint telephelyfejlesztésre – lazítottak a pályázati feltételeken 1 hónapja
- NGM: beindul a második ütem, milliárdok érkeznek a kkv-khoz 2 hónapja
- Diákok figyelem! Egymilliót ér most egy jó ötlet 2 hónapja
- Több milliárdos támogatás nyílik meg: új program indul a fogyatékossággal élőknek 2 hónapja
- Ösztöndíjjal erősítik a bölcsődék szakember-utánpótlását 2026-ban is 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?