Felmentették a Millenáris kirúgott vezetőjét
A Pesti Központi Kerületi Bíróság bűncselekmény hiányában felmentette a hűtlen kezelés vádja alól Berkecz Máriát, a Millenáris Kht. egykori ügyvezetőjét és felettesét, Bártfai Béla volt államtitkárt.
Ezután másik szálon folytatódott az ügy: a végkielégítés kifizetése és felvétele miatt tettek feljelentést Berkecz és Bártfai ellen. A végkielégítésről szóló megállapodást ők írták alá. A nyomozás 2002-ben kezdődött hűtlen kezelés címén.
A közgazdász asszonyt a rendőrség kétszer is az emberi méltóságot sértő vizsgálatnak vetette alá. Emiatt ügyészi vizsgálat is indult, de a vádhatóság a tájékoztatás szerint nem talált bizonyítékot arra, hogy a testüregek orvosi vizsgálatát visszaélésszerűen végeztette volna el a rendőrség.
Az ügyész a legutóbbi tárgyaláson elfogadta Bártfai védőjének, Bánáti Jánosnak az álláspontját. A vádhatóság képviselője maga is úgy látta, hogy mivel a munkaügyi bíróság jogszerűnek ítélte a végkielégítésről szóló megállapodást, azt a büntetőügyben sem kifogásolhatják. Az ügyész mindemellett csak bizonyítékok hiányában kérte a két vádlott felmentését, a bíróság azonban bűncselekmény hiányában mentette fel őket. Az ügyész háromnapi gondolkodás után most bejelentette: tudomásul veszi a döntést.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben