Felmérés: a vállalatoknál dolgozók több mint fele felmondana, ha jövőre nem emelkednek a juttatásai
A szeptemberben elvégzett kutatás szerint a versenyszféra munkavállalóinak fele elégedetlen a fizetésével.
A vállalkozásoknál dolgozó munkavállalók 49 százaléka elégedetlen a fizetésével, 52 százalékuk egy éven belül munkahelyváltást is tervez - derült ki egy szeptember közepén elvégzett munkaerőpiaci kutatásból. A fizetésükkel elégedetlenek 28 százaléka megelégedne 20 százalékon belüli béremeléssel, további 34 százalék 20-30 százalék közötti plusz jövedelmet tartana megfelelőnek. A fizetéssel való elégedettség nincs szoros összefüggésben azzal, hogy az illető kapott-e már év közben is béremelést, az elégedetlenek 44 százalékának ugyanis év közben is nőtt a fizetése.
A kutatás szerint az összes válaszadó 8 százaléka már 10 százalékkal magasabb fizetésért is munkahelyet váltana, 30 százalékkal kedvezőbb állásajánlatért pedig már 68 százaléknyian hagynák ott jelenlegi állásukat. A válaszadók 62 százaléka számít arra, hogy romlik az anyagi biztonsága a következő hónapokban, 55 százalék azonban most sem érzi nehezebbnek a szakmájában történő elhelyezkedést, mint egy éve. A gazdasági realitások ugyanakkor megjelentek, egyre jobban érezhetőek kompromisszumok is a munkavállalói elvárásokban. Például az inflációt követő bérnövekedésnél a munkavállalók 67 százaléka már fontosabbnak tartja a munkahelyének biztonságát.
A válaszadók 58 százaléka jelezte, hogy ha jövőre nem emelkednek a juttatásai, akkor biztosan felmondana a munkahelyén. Az összes válaszadó 61 százaléka ugyanakkor megelégedne azzal, hogy 1-2 éves átmeneti időre az emelés egy részét nem anyagi juttatásként kapja, ha munkáltatója nehezebb helyzetben működik - derült ki a Trenkwalder 500 fős felméréséből.
MTI
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az eredetileg március 30-ra tervezett sztrájkot Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár jogellenesnek tartja. Teljes cikk
Az Európai Építőipari Szövetség lakásügyi munkacsoportjának elnöke szerint a legnagyobb gond, hogy a magyarok a fizetésük több mint 40... Teljes cikk
Friss kutatást készített a hazai kis- és középvállalatok helyzetéről és problémáiról a Helix Consulting. Ebből kiderül többek között, hogy a... Teljes cikk
- A bérnövekedés árnyéka: Sokan hiába dolgoztak, reálértéken veszítettek 5 napja
- Mit várnak a fiatalok a diákmunkától 2026-ban? 1 hete
- Megéri még diplomát szerezni? Kiderült, miért nem fizetik meg a tanulást 1 hete
- Kiderült: ennyit visznek haza az Audi dolgozói Győrben 1 hete
- Felmérés: mennyit tudnak a magyarok az EU bértranszparencia-irányelvéről? 2 hete
- Nyelvoktatás, te drága!? 3 hete
- A dolgozók átlagkeresete vármegyénként - grafikon 3 hete
- Durvább, mint hittük: ennyit keres valójában egy magyar rendőr 2026-ban 4 hete
- Gulyás Gergely: heteken belül megkapják 150 ezer forintos juttatásukat a pedagógusok 1 hónapja
- Ennyi személyi kölcsönre elég a magyar átlagfizetés 1 hónapja
- Egyre inkább nő a szakadék a bérek és a nyugdíjak között Magyarországon 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?