Fiatal roma vezetőket fejlesztenek
Három tehetséges fiatal roma vehet részt ingyenesen a Common Purpose Magyarország Egyesület és az Open Society Institute (OSI) együttműködésében a 2009 novemberében induló Common Purpose Nemzetközi Navigátor vezetőfejlesztő programon.
A jelenlévő felsővezetők és a sajtó képviselői együtt vizsgálták meg, saját munkájukban hogyan tudnak tenni egy koherens társadalomért, a roma integrációért. A rendezvény egy bemutató modul volt, mely lehetőséget adott a meghívott HR vezetőknek, hogy saját élményük alapján átgondolják, melyik fiatal vezetőt küldjék el a társadalmi célú vezetőképző programra.
Abban egyetértettek a résztvevők: fontos, hogy minél több széles látókörű, társadalmi kérdésekben is jártas, együttműködésre kész vezető legyen a vállalatok, nonprofit szervezetek és a közszféra különböző szintjein. Az Egyesület erre készíti fel a fiatal tehetségeket, a jövő nagy vezetőit.
A rendezvényen jelentették be, hogy az Open Society Institute támogatásával három tehetséges roma fiatal vehet részt a novemberben induló Nemzetközi Navigátor programon ösztöndíjasként. A kiválasztásukat az OSI Roma Kezdeményezések Programjának vezetősége és a Common Purpose Magyarország Egyesület Elnöksége közösen végzi.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A férfit többek között különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntettével vádolják. Teljes cikk
A puha készségek közül a professzionalizmus a második helyen végzett, ami egy szakértő szerint arra utalhat, hogy a fiatalabb generáció munkavállalói lazábbak. Teljes cikk
2025 októberétől a háromgyerekes édesanyák nem fizetnek szja-t. 163 ezer anyuka már idén érvényesítette a kedvezményt, ők már az ősztől... Teljes cikk
- Nem kiégésből, hanem szerelemből: 20 év HR után lakberendező lett 2 napja
- Stratégiai fegyverré vált a fejvadászat: stabil, jövőképes vezetőket keresnek a cégek 5 napja
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 1 hete
- Ilyen kihívásokkal néznek szembe az alacsonyabb társadalmi-gazdasági háttérrel rendelkező dolgozók 2 hete
- Miért tanul a roma gyerekek fele elkülönítve a többiektől? 2 hete
- Cukorbetegek munkahelyi jólléte – egészségtámogató tanácsok 2 hete
- A Lidl kommunikációs vezetője a Yettelnél folytatja 3 hete
- Transport Coordinator 4 hete
- Így lehetsz jobb vezető nőként 1 hónapja
- Organizational Development Manager 2 hónapja
- Nincs szánalmasabb közhely annál, hogy "ezek a mai fiatalok" 2 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja