Fiatalok és nők a családi gazdaságokban

A családi gazdaságok világfórumán, amit Budapesten tartottak, az egyik fókuszpont a nők és a fiatalok szerepvállalása volt ezen a területen, valamint megvitatták a családi gazdaságok adó- és cégjogi helyzetét.

A családi gazdálkodóknak köszönhetően a világon mindenhol újraélednek az évszázados termelési hagyományok - jelentette ki Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a családi gazdaságok világfórumán Budapesten csütörtökön tartott záróbeszédében.

A Vidékfejlesztési Minisztérium és az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) közös, csütörtökön záruló tanácskozásán 104 ország mintegy félezer résztvevővel képviseltette magát.

A világfórumon megvitatták a családi gazdaságok adó- és cégjogi helyzetét, a gazdaságokat érintő legfőbb pénzügyi kérdéseket, így például a hitelfelvételt. Tárgyaltak a gazdák együttműködésének kérdéseiről, a fogyasztók ösztönzéséről, a piacra jutás lehetőségeiről.

A Családi Gazdaságok Világfórumának egyik fő témája volt a nők és a fiatalok szerepe a családi gazdálkodásban. A fórum résztvevői hangsúlyozták mind a természeti, mind a humán erőforrásokkal való ésszerű gazdálkodás fontosságát ezen a területen. A témával foglalkozó felszólalók hangsúlyozták, hogy a családi gazdaságok nem elképzelhetők a nők munkája nélkül.

A kérdéskörről Szalai Piroska a nők munkaerő-piaci helyzetének javításáért felelős miniszteri biztos is kifejtette véleményét, aki közölte hogy Magyarországon egyre több vidéken élő nő talál munkát, 2009-2012 között Magyarországon 2,5 százalékkal nőtt a vidéki nők foglalkoztatási rátája, az unió átlagában pedig csak 1,2 százalékkal.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk

A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat

Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk