Gázszivárgás a Pickben, egy munkás megsérült
Karbantartási munkálatok zajlottak a Pick Szeged Zrt. üzemében, amikor egy hűtőgázt tartalmazó vezeték megsérült. Egy munkást szállítottak 24 órás megfigyelésre kórházba, írja a délmagyar.hu.
A biztonság kedvéért a húsüzemmel szomszédos óvodából 14 kisgyermeket és 7 felnőttet nem engedtek ki, amíg a szakemberek a helyszínen dolgoztak. A Pick 40 dolgozójának viszont el kellett hagynia a helyszínt, majd később mindenkit visszaengedtek. Egy fiatalembert pedig, aki könnyebb sérülést szenvedett, megfigyelésre kórházba szállítottak.
delmagyar.hu
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat tizenegy emberrel szemben a... Teljes cikk
Park Chan-wook mozikban is látható thrillerje egy olyan dolgozóról szól, aki munkahelyi versenytársai kiiktatásával próbál érvényesülni a munkaerőpiacon. Teljes cikk
A gyári munkás azt nyilatkozta, hogy nem bánta meg, amit tett. Teljes cikk
- Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket 3 hónapja
- Elhunyt az egyik dolgozó, aki az ajkai erőműbalesetben sérült meg 3 hónapja
- Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit 3 hónapja
- Súlyos üzemi baleset történt az ajkai erőműben 3 hónapja
- Munkahelyi balesetek jogi kezelése a HR szemszögéből 3 hónapja
- Kártérítésért perel a dolgozó, akit több ezer volt rázott meg a gödi Samsung-gyárban 4 hónapja
- Munka közben elaludt a mozdonyvezető – 3 év 10 hónap börtön várhat rá 6 hónapja
- Bérvita miatt álltak sorfalat a kínai munkások a szegedi BYD-gyár kapujánál 6 hónapja
- Brutális baleset: kukásautó zúzta szét a munkás karját 7 hónapja
- Szuperszámítógép robbantja be a mesterséges intelligenciát Szegeden 7 hónapja
- Munkatársának okozott sérülést a gondatlan targoncás 8 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig