Hamarabb kaphatják meg fizetésüket a közszolgák
Rosszul járhatnak a bankok, ugyanis a Magyar Államkincstár (MÁK) számos új szolgáltatást tervez bevezetni a következő években - értesült a Napi Gazdaság.
Katona úgy véli, az alkalmazottak ezzel a többlettranzakcióval a tárgyhó huszonötödik napja helyett csak a rákövetkező hónap harmadik napján kapják meg a bérüket.
Mivel az önkormányzatoknak nem kötelező számlát nyitni a kincstárnál, a MÁK azzal kíván segíteni a helyzeten, hogy a jövőben maga nyit számlákat nemcsak a helyhatóságok, de olyan más állami pénzeket használó szervezetek számára is, amelyek a kiadások legalább 80 százalékát állami támogatásból fedezik. Ha sikerülne átterelni ezekre a számlákra a közszféra sok tíz milliárd forintnyi bérkiadását, az jelentős megtakarítást eredményezhetne.
Októbertől pedig az oktatási szolgáltatást nyújtó intézmények esetében a gyakorlatban is teljes körűen bevezetik azt a szabályt, mely szerint csak az jut hozzá az aktuális finanszírozási keretéhez, akinek nincs kifizetetlen állami számlája. A kincstár keretében megvalósuló tevékenységkoncentráció részeként, a társadalombiztosítást kifizető helyek megszüntetésével a jövőben csak innen fizetik majd a családtámogatásokat.
Napi Gazdaság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy miskolci futár állította be a 2015-ös rekordot. Teljes cikk
Egy friss kutatásban a legtöbben a karrierfejlődés iránti vágyat nevezték meg a legnagyobb ösztönzőként, hogy új munkahelyet keressenek. Teljes cikk
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és... Teljes cikk
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 4 hete
- "Egyenlő értékű munkáért, egyenlő bért" - ami az elmúlt 50 év alatt nem sikerült 4 hete
- Rekordmélyponton a kezdő fizetések: már a top cégek sem adnak többet a fiataloknak 1 hónapja
- Megjelent a rendelet: ennyi fegyverpénzt kapnak a katonák és a rendőrök 1 hónapja
- Felmérés: a dolgozók több mint fele nem kapott fizetésemelést az elmúlt évben 1 hónapja
- Felmérés: minden ötödik brit dolgozó kért már előleget a főnökétől, hogy megéljen 1 hónapja
- A bértranszparencia a bizalom eszköze, nem puszta megfelelés 1 hónapja
- Így emelkedett a reálkereset tavaly óta - Megérkeztek a KSH adatai 2 hónapja
- 120 ezer forint értékű SZÉP kártyát kapnak a katonák 2 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 2 hónapja
- Milliomos IT-szakmák: ezekért a munkakörökért fizetnek csillagászati összegeket 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa