Megjelent: 16 éve

Házhoz jönnek a német munkák

Bejárják Magyarországot a bonni munkaügyi központ munkatársai márciusban. Németül beszélő turisztikai és vendéglátó-ipari szakembereket toboroznak. Nemcsak a pályázatokat gyűjtik be, hanem információkat is nyújtanak a németországi munka- és életkörülményekről.

Az Állami Foglalkoztatási Szolgálat és a Német Szövetségi Munkaügyi Szervezet bonni központja egy kétoldalú államközi egyezmény keretében szervez munkaerő-toborzást hazánkban március 8. és 17. között. A két ország közötti megállapodás már húsz éve él, és a német partnerszervezet évente egy-két toborzást rendez Magyarországon. Eddig főként a fővárosra koncentráltak, ám az idén először meglátogatják a nagyobb városokat is.

Konkrét állásokat a toborzás során nem szoktak ajánlani, általában csak az egyes szakmákra pályázhatnak a magyar munkavállalók. Szaktudással rendelkező, németül jól beszélő jelentkezőket várnak, és a közvetítés teljesen ingyenes.

Információs túra és toborzás

Az úgynevezett Info-tour során az érdeklődők első kézből tájékozódhatnak a németországi élet- és munkakörülményekről, a munkavállalási lehetőségekről és az engedélyek beszerzésének módjáról.

Szállodai szakembereket, felszolgálókat és szakácsokat toboroznak. Mindhárom szakmánál kötelező a vendéglátó- vagy szállodaipari szakképesítés és a szakmai gyakorlat. A szállodai szakembereknek (feladatok: reggeli szerviz, felszolgálás, szobaszerviz, illetve recepció) és a pincéreknek nem elég németül beszélni, előnyt jelent az angol nyelv ismerete. Szakácsnak azonban már gyengébb némettudással is jelentkezhetünk.
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd

Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain

Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk

Erre fókuszál majd a NAV a kkv-knál 2026-tól!

A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk