Hiába kérik, nem csökken a bankadó jövőre
A kormány adócsomagja csak a jövő héten lesz ismert, de a 2019-es költségvetés tervezetéből már nagyjából kikövetkeztethető, hogy alakulhatnak jövőre a pénzügyi szektor speciális adótételei.
A banki és pénzintézeti különadók kivezetését, a tranzakciós illeték csökkentését, majd megszüntetését és az ingyenes banki szolgáltatások terhének megszüntetését javasolta még egy áprilisi közleményében a Magyar Bankszövetség. Úgy tűnik azonban, ebből semmi sem lesz 2019-be. Adócsökkentés helyett a 2018-as tervekben szereplő 327 milliárd forint helyett jövőre már 365 milliárd forintot szedne be a kormány a pénzügyi szektort érintő négy nagy különadóból (pénzügyi szervezetek különadója vagyis "bankadó", tranzakciós illeték, biztosítási adó és baleseti adó) - derült ki a friss költségvetési tervből.
Úgy tűnik, a bankadó és a tranzakciós illeték szabályozása nem fog változni (az adóalappal együtt nőhet a bevétel), a biztosítási és a baleseti adó között viszont valamifajta átrendezés lesz előbbi javára. Ez azért érdekes, mert a biztosítási adót a biztosítók, a baleseti adót pedig az autósok fizetik, tehát adózási változás várható a biztosítási piacon, de ennek pontos mikéntje csak a jövő héten derülhet ki.
A pénzügyi szervezetek különadója ("bankadó) jövőre 5%-kal lehet magasabb az ideinél, a tranzakciós illeték pedig 11%-kal növekedhet. A biztosítási adó és a baleseti adó pedig összességében 17%-kal 84 milliárd forintra növekedhet (ez nagyobbnak tűnik az érintett biztosítások díjbevétel-növekedésénél), de a baleseti adó szinte eltűnik, a jó részét biztosítási adóként szedné be valahogy a kormány. Egyelőre kérdés, mindez miként érinti majd az autósok közvetlen adóterhét.
portfolio.hu
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Számos adózási könnyítést hoz 2026 a kkv-knak: emelkedik az alanyi adómentesség értékhatára az áfában, nő a költséghányad az... Teljes cikk
Pénz érkezik a gyerekes családok számláira még karácsony előtt: a január elején esedékes családi pótlékot idén is korábban, december 22-én... Teljes cikk
Összegyűjtöttük, hol lehet még elintézni az utolsó bevásárlást, és mely boltok húzzák le a rolót az ünnepek idejére. Teljes cikk
- Új alelnök a Közép- és Kelet-Európai Bankszövetség élén 2 hónapja
- Vállalati adócsökkentési programot tervez a kormány 3 hónapja
- Rákaptak a multik a vendégmunkásokra, így trükköznek 5 hónapja
- Miért kell a nyugdíjasoknak fizetniük azért, hogy a saját pénzükhöz jussanak? 6 hónapja
- Nem vesznek el munkahelyet a külföldiek? – a kormány 6 pontban tisztázza a valóságot 6 hónapja
- Tömeges kirúgások a CATL-nél – mit lép a kormány? 6 hónapja
- Munkabér kifizetése 7 hónapja
- Elbukott a munkajogi népszavazás Olaszországban 7 hónapja
- Változhat a minimálbér-emelés? Itt a kormány válasza 8 hónapja
- Adócsökkentéssel kívánt a kormány boldog anyák napját 8 hónapja
- Hankó Balázs: 2025 a családok és a középosztály megerősítésének éve 12 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja