Intézkedéseket várnak a kormánytól az autógyártók
Többletkeresletet generáló intézkedést várnak a magyarországi autógyártók a kormánytól - mondta a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgató-helyettese az InfoRádiónak. Urbán László szerint az ösztönzés mellett erősíteni kellene a gazdasági patriotizmust is.
A vezérigazgató-helyettes a német példát hozta fel: Németországban a kereslet bővítése érdekében új autó vásárlásakor támogatást nyújt a kormány, például úgy, hogy az idősebb járművek új autóra cserélésénél elengedik a regisztrációs adó egy részét. A kedvezmény hatására többletkereslet jelentkezne, márpedig ha ez nincs, akkor költségvetési bevétel sincs - hangoztatta Urbán László, aki azonban hozzátette: a kedvezményeket nem lehetne csak Magyarországon előállított autókra alkalmazni, mert ezt az uniós szabályok tiltják, de bízik abban, hogy a magyar emberek márkahűek, és akár régebbi Suzuki-típust is vennének. A vezérigazgató-helyettes ezen kívül reméli, hogy változni fog a magyarok fogyasztói magatartása: a vásárlók a magyar árukat részesítik majd előnyben, és egyfajta gazdasági patriotizmus alakul ki.
InfoRádió/Világgazdaság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Lázár János az elmúlt napok havazása kapcsán több bejegyzésben számolt be a közlekedési ágazat rendkívüli munkájáról. A miniszter szerint a... Teljes cikk
Már a januári fizetéssel érkezhet a kedvezmény az édesanyáknak és a családoknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A források felelős és kiszámítható felhasználása, valamint a beérkezett pályázatok alapos, szakmailag megalapozott értékelése érdekében 2026.... Teljes cikk
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 1 hónapja
- Hullámvölgyben az autóipar: több száz munkahelyet számolnak fel 1 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 2 hónapja
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 2 hónapja
- Sokkoló adat a magyar bérekről: minden harmadik dolgozó fizetése kevesebbet ér, mint tavaly 3 hónapja
- Európa-bajnok lett Magyarország kínai beruházásokban 3 hónapja
- Alig alszanak, mégis bírniuk kell: riasztó adatok a magyar dolgozók egészségéről 3 hónapja
- BMW, Lego, Suzuki: toborzás és képzés az automatizálás árnyékában 3 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 3 hónapja
- Óriási akciót hirdet a Penny: pluszkedvezményt kap, aki nyugdíjasutalvánnyal fizet 3 hónapja
- Majdnem nyolcezer munkahelyet szüntet meg a német beszállító 4 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa