ITM: jelentős források és megújult szolgáltatások a vállalkozásfejlesztésben
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatGyörgy László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár többek között a vállalkozói információs portálról (Vali) is beszélt.
A kormány a járvány utáni újrainduláshoz 587 milliárd forint vállalkozásfejlesztési forrást, 2000 milliárd forint államilag támogatott kedvezményes hitelt és tőkét biztosít a cégek számára, valamint megújította a vállalkozásfejlesztés eszköztárát is - mondta György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár a Vállalkozásfejlesztési Tanács keddi, online megtartott ülésén az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleménye szerint. Az államtitkár előadásában hangsúlyozta, hogy a következő 1,5 évben annyi vállalkozásnak tudnak majd segíteni, mint amennyit az elmúlt 30 évben 15 éves periódusokban elértek. A visszajelzések alapján a vállalkozók számára a legfontosabb szempontok a gyorsaság, a likviditás és az ütemezettség, amiket beépítettek a vállalkozásfejlesztési programokba. Így a korábbi 3-5 hónappal szemben a beruházásösztönző pályázatok átfutási ideje 45-60 napra rövidül. Ezzel egyidejűleg a likviditásukat segítve a támogatás 100 százalékát megkaphatják előlegként és az önerő finanszírozásához 0 százalékos Széchenyi-kártya hitelt vehetnek igénybe. Továbbá ütemezetten jelennek meg a programok, hogy a vállalkozások előre tudjanak tervezni és a számukra leginkább megfelelő felhívásra pályázzanak.
Ezen túl további szolgáltatások segítik a vállalkozásokat, hogy a rendelkezésükre bocsátott forrásokat a lehető leghatékonyabban tudják felhasználni. Az államtitkár ezek közül kiemelte a vállalkozói információs portált (Vali), aminek segítségével a vállalkozások személyre szabottan érhetik el a rendelkezésükre álló lehetőségeket - írták. Az ülésen részt vevő szakmai szervezetek elismerően szóltak a Vali-ról és hangsúlyozták, hogy egy olyan, kimagasló magyar innováció, amelyet jó szívvel ajánlanak a cégek számára - áll a közleményben. György László kitért arra, hogy elindult a Modern mintaüzemek program is, amelynek célja, hogy a vállalkozók működés közben tekinthessék meg a legmodernebb technológiákat, így a gyakorlatban láthatják a fejlődésüket szolgáló megoldásokat, a hazai nagyvállalatok pedig örömmel és készségesen nyitották meg kapuikat az érdeklődők előtt - tették hozzá.
Steiner Attila körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár előadásában a közlemény szerint elmondta: a kormány kiemelt célja a környezeti szempontok érvényesítése a hazai gazdasági fejlődésben, ezért 2020 februárban konkrét intézkedésekkel meghirdette a Klíma- és természetvédelmi akciótervet. Hozzátette, nagyon fontos, hogy a vállalkozások a jövő zöld technológiáiba tudjanak fektetni, mert így lehet megerősíteni a munkahelyeket és újakat teremteni, illetve hozzájárulni a bérek növekedéséhez Magyarországon. Megemlítette továbbá, hogy a Helyreállítási és ellenállóképességi terv segítségével (RRF) a koronavírus-világjárvány társadalmi és gazdasági hatása enyhíthető, és hozzájárul ahhoz, hogy a magyar gazdaság fenntarthatóbbá váljon, és felkészüljön a zöld és a digitális átállásra - áll a közleményben.
MTI
- 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Ne maradjon le a tréningpiac legjobb napjáról! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
