Itt tart a mentőszolgálat: taxisok között toboroznak sofőröket
A munkaerőhiány csillapítására taxisokat toboroz az Országos Mentőszolgálat. Az Index úgy tudja, egy volt mentős szervezi az önkénteseket.
Gyõrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője megerősítette az Indexnek, hogy a mentők a fejlesztések mellett a személyi állomány feltöltésére, szakemberek alkalmazására is nagy súlyt fektetnek, ezért az Országos Mentőszolgálat szívesen fogadja a mentőmunka iránt érdeklődőket, a hivatás gyakorlását vállalókat.
Amennyiben a jelentkező megfelel a követelményeknek (erkölcsi bizonyítvány, B, vagy optimális esetben C kategóriás jogosítvány, érettségi bizonyítvány, gyakorlati tapasztalat), akkor egészségügyi alapképzésben részesítik és foglalkoztatásának nincs akadálya.
Index
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a jövőben akár... Teljes cikk
Az egyéni vállalkozóknak készített szja-bevallási tervezetekbe a NAV automatikusan betölti a rendelkezésére álló online számla- és... Teljes cikk
A 2026-os év első negyedévének adatai szerint a HR-technológiai piac radikális átrendeződésen megy keresztül, ahol a nagy humántőke-menedzsment... Teljes cikk
- Az AI a gazdagokat még gazdagabbá teszi? Megdöbbentő felmérés a munka jövőjéről 12 órája
- Létszámbővítés Makón: új dolgozókat keres a Ball gyára 1 napja
- Miért fáradtabbak a nők 35 felett? A válasz nem az alváshiány 2 napja
- Robbanásszerűen nő az AI-képzés iránti igény, miközben szakemberhiány sújtja a piacot 2 napja
- Ezek a tényezők riasztják el a munkakeresőket az álláshirdetésektől 3 napja
- Alapvető HR készségek, amire minden HR szakembernek szüksége van 4 napja
- Ő lesz az új oktatási miniszter 4 napja
- A mesterséges intelligencia szerepe a teljesítményalapú bérezésben 4 napja
- Itt egy új munkakör, amiben rekord összeget kereshetsz 4 napja
- Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége: a kapacitáshiány miatt a legsúlyosabb esetek is feltorlódhatnak 4 napja
- Szigorította a külföldi munkaerő toborzását a szomszédunk 4 napja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?