Itt várhatóak NAV-ellenőrzések a következő időszakban
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA NAV adóellenőrei a nyári időszakban is országszerte végeznek ellenőrzéseket. A Balaton környéki települések kereskedői és szolgáltatói is számíthatnak ellenőrzésre.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal az adótraffipax oldalán tette közzé, hogy a következő hetekben mely vállalkozások számíthatnak az adóellenőrök megjelenésére.
A NAV munkatársai 2021. júliusban és augusztusban összehangoltan ellenőrzik a Balaton környéki települések kereskedőit és szolgáltatóit. Az ellenőrzések elsősorban az online pénztárgépek adatai alapján kockázatosnak tekinthető vendéglátóegységeket, ajándékboltokat, piacokon, strandokon értékesítőket és szolgáltatást nyújtókat érintik. A NAV a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek használatát, a foglalkoztatottak bejelentését, valamint a jövedéki kiskereskedők működését vizsgálja.
ÉSZAK-BUDAPEST
A NAV Észak-budapesti Adó- és Vámigazgatóság munkatársai hétvégenként a budapesti strandokon, rendezvényeken és a turisták által látogatott helyeken ellenőriznek. Az adóellenőrök elsősorban a vendéglátóhelyeket, személyszállítókat, és a zöldség-gyümölcs kiskereskedőket vizsgálják.
A NAV munkatársai a nyugta- és számlaadást, az alkalmazottak bejelentését, a jövedéki termékek értékesítését, valamint a forgalmazott áruk eredetét is ellenőrzik.
Az adóellenőrök a hét valamennyi napján és a fentieken túl más gazdasági tevékenységet folytató vállalkozásoknál is végezhetnek vizsgálatokat.
DÉL-BUDAPEST
A NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. júniusától ellenőrzik a régió székhelyszolgáltatóinak címeire bejelentkezett adózókat és azokat a vállalkozásokat, amik székhelyüket az ország más területéről helyezték át.
KELET-BUDAPEST
A NAV Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. augusztus 30. és szeptember 3. között ellenőrzik a belvárosi VI. és VII. kerület turisztikailag frekventált területeit. A revizorok a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatottak bejelentésének szabályszerűségét és a jövedéki termékeket is vizsgálják. A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
BÁCS-KISKUN MEGYE
A NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai az alábbi helyszíneken és időpontokban ellenőrzik az online pénztárgépek használatának szabályszerűségét és az alkalmazottak bejelentését:
- augusztus 18-án (szerdán) Kecskeméten,
- augusztus 26-án (csütörtökön) Pálmonostorán, Petőfiszálláson és Gátéron,
- augusztus 28-29-én (szombaton és vasárnap) Kecskeméten, a Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutatón.
Nyári ellenőrzések
A NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai júliusban és augusztusban a megye strandjain, fürdőiben és a turisták által látogatott helyeken ellenőriznek. Az adóellenőrök vizsgálják a nyugta- és számlaadást, a készpénzkészletet és az alkalmazottak bejelentését.
A NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai júniusban, júliusban és augusztusban a zöldség- és gyümölcs-kiskereskedőket ellenőrzik.
Az adóellenőrök elsősorban a számla- és nyugtaadást, az online pénztárgépek üzemeltetését vizsgálják, továbbá nyomon követik a bevételek alakulását is.
BARANYA MEGYE
A NAV baranyai munkatársai augusztus 16. és 22. között kedden Pécsett, az Engel János utcai üzletekben, szerdán az 57-es főút mentén, közterületen értékesítő gyümölcskereskedőknél, csütörtökön pedig Pécsett, a Klimó György utcai boltokban és vendéglátóhelyeken ellenőriznek.
Az ellenőrök vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetését, az alkalmazottak bejelentését, a jövedéki termékek értékesítését, valamint a forgalmazott áruk eredetét is.
A megye építkezésein a hét bármely napján megjelenhetnek a hivatal munkatársai, ahol a dolgozók bejelentését, és a foglalkoztatás egyéb szabályainak a betartását ellenőrzik.
BÉKÉS MEGYE
2021. augusztus 23. és 29. között a NAV Békés Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai a papír- és írószer-üzletekben ellenőrzik a nyugta- és számlaadást, valamint foglalkoztatottak bejelentését.
FEJÉR MEGYE
A NAV Fejér Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. augusztus 16. és 19. között Székesfehérváron a Királyi napokon ellenőrzik a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek megfelelő használatát és az alkalmazottak bejelentését. A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
HAJDÚ-BIHAR MEGYE
A NAV Hajdú-Bihar Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. augusztus 16-án a megyei építkezéseken ellenőrzik a szabályszerű foglalkoztatást.
A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE
A NAV Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai augusztusban elsősorban
- a megyei strandokat, fürdőket,
- vendéglátóhelyeket ellenőrzik.
A közelgő iskolakezdés miatt
- - a papír- és írószer-kereskedők,
- - a távol-keleti ruházati termékeket értékesítők is ellenőrzésre számíthatnak.
A revizorok a számla- és nyugtaadást, az alkalmazottak bejelentését, az online pénztárgépek szabályszerű használatát és a jövedéki termékeket vizsgálják.
A megye építkezésein továbbra is ellenőrzik a szabályos foglalkoztatást.
A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE
A NAV Komárom-Esztergom Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. július 19. és augusztus 20. között a piacokon, vásárokon, közterületen árusítókat, a szezonálisgyümölcs-kereskedőket és a turisztikailag frekventált helyeken működő vendéglátókat ellenőrzik. Az adóellenőrök vizsgálják a nyugta- és számlaadást, a készpénzkészletet és az alkalmazottak bejelentését. A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
NÓGRÁD MEGYE
A NAV Nógrád Megyei Adó- és Vámigazgatósága 2021. augusztus 16. és 19. között az alábbiak szerint tervez helyszíni ellenőrzéseket:
- augusztus 16. (hétfő) Salgótarjáni járás,
- augusztus 17. (kedd) Balassagyarmati járás,
- augusztus 18. (szerda) Pásztói járás,
- augusztus 19. (csütörtök) Bátonyterenyei járás.
A revizorok az alkalmazottak bejelentését, a forgalmazott áruk eredetét, a számla- és nyugtaadást, valamint az online pénztárgép használatának szabályszerűségét vizsgálják a zöldség- és gyümölcs-kiskereskedésekben. Az online pénztárgépekhez kapcsolódóan ellenőrzik továbbá a tényleges és a bizonylatolt készpénzkészlet egyezőségét, a napi nyitó pénzkészlet rögzítését, illetőleg a pénztárgép éves felülvizsgálatának elvégeztetését.
Az adóellenőrök a hét valamennyi napján, a megye egyéb településein is végezhetnek vizsgálatokat.
PEST MEGYE
A NAV Pest Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. június 21. és augusztus 15. között ellenőrzik a megyei fürdőket és strandokat.
A NAV munkatársai elsősorban a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek megfelelő használatát és az alkalmazottak bejelentését ellenőrzik a kereskedőknél, szolgáltatóknál.
A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
SOMOGY MEGYE
Somogy megyében a 33-34. héten is folytatódnak a NAV ellenőrzései az idegenforgalmilag frekventált településeken. A revizorok vizsgálják:
- a rendezvényeket és a nagyobb tömegeket vonzó helyszíneket,
- azokat az adózókat, akik a nyár folyamán már követtek el mulasztást,
- a szálláshely-szolgáltatókat,
- a jövedéki termékeket forgalmazókat.
A nyugta- és számlaadást, a pénztárgépekkel kapcsolatos előírások betartását, a nyilvántartások vezetését, valamint a foglalkoztatottak bejelentésének szabályszerűségét vizsgálják a revizorok.
A közzétett információk nem zárják ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE
A megye építkezésein továbbra is ellenőrzik a szabályos foglalkoztatást. A revizorok a hét valamennyi napján, a megye egyéb településein is végezhetnek ellenőrzéseket.
VESZPRÉM MEGYE
A NAV Veszprém Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2021. augusztus 2. és 15. között a Balaton-parti településeken és az idegenforgalmilag frekventált területeken ellenőrzik a vendéglátóhelyeket és a strandok környéki kereskedőket.
A NAV ellenőrei a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét, az online pénztárgépek megfelelő használatát, valamint a jövedéki kiskereskedők működését vizsgálják.
ZALA MEGYE
A NAV Zala Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai a 31-32. héten a Balaton-környéki települések piacain, strandjain értékesítőknél és szolgáltatóknál, a turisztikailag frekventált területeken működő szállásadóknál ellenőriznek.
A revizorok a nyugta- és számlaadást, a pénztárgépekkel kapcsolatos előírások betartását, a nyilvántartások vezetését, a foglalkoztatottak bejelentését és a jövedéki termékek forgalmazását vizsgálják.
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?