kapubanner for mobile

Kettős magyar siker a 34. EU Fiatal Tudósok Versenyén

A közlemény szerint az Európa Unió által évente szervezett, legrangosabb tehetség-kutató verseny döntőjére - szeptember 9. és 14. között - 65 000 fiatal közül kiválasztott 150 középiskolás diák érkezett.

A 14-20 év közötti fiatalok között Magyarországot a Magyar Innovációs Szövetség által a 2023/2024. évben megrendezett 33. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia három elsődíjas pályázatának készítője képviselhette.

Magyarországot Aklan Larion, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákja "Kvantum mágnesesség - Zeeman-effektuson alapuló méréstechnika modellje" című pályázatával, Hegedűs Márton, a Kecskeméti Református Gimnázium diákja "Katenán - Együtt vagy külön?" című munkájával és Horváth Zsombor, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákja, "Virtual Front Desk, a virtuális recepciós szoftver" című pályázatával képviselte.

Az ifjú tudósok négylépcsős versenyének első két fordulóját a résztvevő országok bonyolítják, ahonnan a kiválasztott legjobb maximum három pályamunkáról a brüsszeli nemzetközi bírálóbizottság mond véleményt. Ezt követően a kiválasztottak háromnapos, kiállítással egybekötött prezentáción vesznek részt, ahol a nemzetközi zsűri interjúk során alakítja ki a végleges sorrendet - írták.

Az Európa Bajnokság különdíját Hegedűs Márton nyerte el, ezáltal meghívást kapott az EU-pavilonba a jövő évi Oszakai Világkiállításra, egyidejűleg projektjével a harmadik díjat is kiérdemelte, amelyhez 3500 eurós jutalom tartozik - áll a közleményben.

  • 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Pályaválasztás az AI korában: így válassz egyetemet 2026-ban

A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk

Négymillió forinttal szívódott fel az önjelölt ács

Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk