kapubanner for mobile

Kínos botrányai miatt távozhat a brit belügyminiszter

Nem hivatalos keddi értesülések szerint távozik tisztségéből a következő - valószínűleg már ezen a héten esedékes - kormányátalakítás során a brit belügyminiszter, aki kínos költségtérítési botrányokba keveredett az elmúlt hetekben.

Jacqui Smith lemondási szándékáról - kormányforrásokat idézve - a BBC hírtelevíziója, valamint a Sky News hírtévé is beszámolt kedden.

Gordon Brown miniszterelnök várhatóan a Nagy-Britanniában csütörtökön tartandó európai parlamenti választások után szervezi át kormányát, vagyis a 46 éves belügyminiszter jó eséllyel a hétvégétől már nem lesz a posztján. A brit sajtó már korábban biztosra vette Jacqui Smith közeli távozását, miután a Sunday Express még március végén megírta róla, hogy képviselői költség-elszámolásának tavalyi listáján egy fizetős tévécsatorna "felnőtt" filmjei is szerepeltek.

A szexfilmek megtekintésének idején Jacqui Smith nem tartózkodott otthon, és a fizetős műsorokra férje, Richard Timney volt kíváncsi. Timney személyesen is magára vállalta a felelősséget az esetért, és nyilvánosan elnézést kért.

A brit sajtó azonban ezután már részletesen feltárta, hogy mi mindenért vett fel képviselői költségtérítést tavaly a belügyi tárca vezetője, akinek éves fizetése megközelíti a 142 ezer fontot (45 millió forint). A The Sun - a legnagyobb brit bulvárlap - megírta például, hogy Jacqui Smith dologi költségként számolta el a családi otthon szinte teljes újrabútorozását. A tételek között szerepelt egy ezerfontos stilizált kandalló csakúgy, mint egy 88 pennys fürdőkáddugó.

Jacqui Smith ellen ráadásul már folyik egy parlamenti vizsgálat, kiderítendő: jogosan számolta-e el egy olyan lakás teljes rezsijét, amelyben nővére él állandó jelleggel, és ő csak esetenként lakik ott. Mindez azonban csak a bevezetője volt annak a hatalmas belpolitikai botránnyá fajult, kormánypárti és ellenzéki képviselőket egyaránt érintő riportsorozatnak, amelyet a The Daily Telegraph, a legnagyobb konzervatív brit napilap indított május elején a gyakran megdöbbentő címeken benyújtott képviselői költség-visszatérítési igényekről.

A legkirívóbb hivatalos képviselői elszámolások között előfordult kerti medencébe való úszó kacsaház beszerzési költsége, vécéülőkék számlái, helikopter-leszállóhely kialakítása és várárok-tisztítás ugyanúgy, mint templomi jótékonysági adomány, ajándéknak szánt teddy mackók, vagy egy karácsonyra vett rózsaszín laptop árának visszaigénylése.

Gordon Brown kormányfő a BBC televízió hétvégi politikai magazinműsorában azt mondta: egyes esetek egyértelműen felvetik a csalás gyanúját.
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Aki nem használ AI-t, azt elküldik az amerikai PwC-től

A PwC amerikai vezetése egyértelművé tette: a mesterséges intelligencia használata nem választás, hanem alapelvárás a dolgozók számára. Teljes cikk

Így alakult a a munkanélküliség az OECD országaiban

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban átlagosan 5 százalék volt a munkanélküliség januárban, megegyezett a... Teljes cikk

Horvátországban minden második fiatal ezer euró alatt keres

A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk