Kisebb gond a munkanélküliség, nagyobb gond a pénzhiány
A magyar fiatalok az anyagi problémákat tartják a korosztályukat érintő legnagyobb kihívásának, a munkanélküliség már kisebb probléma, mint korábban. A fiatalok csaknem fele kivándorolna, de a többség csak ideiglenesen -derül ki a Magyar Ifjúság 2016-os részletes kutatásából.
A megkérdezett fiatalok nagy része a szüleivel azonos vagy magasabb végzettséget szerzett. Ez a vidéki fiatalok 90, a budapestiek 75 százalékára igaz. Viszont a befejezett iskolai végzettség szintjei között bőven van eltérés: Észak-Magyarországon a 24-29 évesek több mint fele az érettségiig sem jut el, míg Közép-Magyarországon háromnegyedük legalább érettségivel rendelkezik.
A kutatás szerint a magyar fiatalok közel fele (47 százalék) szeretne külföldön dolgozni. A legtöbben (69 százalék) a jobb megélhetés miatt, tapasztalatszerzésért vagy az otthoni rossz munkakörülmények miatt mennének ki. Letelepedés céljából csak 15 százalékuk válaszolta, hogy külföldre költözne. Igaz, ez változhat, mert akik már dolgoztak kint, általában nagyobb arányban mennének újabb hónapokra, évekre.
piac&profit.hu