Kkv-k tüntettek Franciaországban
A francia gazdaságot és azon belül is a vállalkozásokat mintegy harminc éve sújtó adók, járulékok és bürokrácia ellen tüntettek hétfőn Párizsban és Toulouse-ban kis- és középvállalkozók, akik 15 év után most először vonultak ismét utcára.
"Adók, járulékok, áfa, most már elég volt!", "Lelakatolt vállalkozások, szabadítsátok fel őket!", "Nem sikerült megértetni magunkat, most hallatjuk a hangunkat" - skandálta a hangosbemondókban a tömeg, amelyet a szervezők arra kérnek, hogy legalább egy hétig vegyenek részt a "francia gazdaság lakatjainak felnyitásában".
A szervezők november közepén megjelent közleményükben elítélték azt "a politikát, amely a járulékok, az akadályoztatások, az adók és a büntetések sorozataival fokozatosan megfojtotta a vállalkozásokat, méretüktől függetlenül".
Pénteken hozták nyilvánosságra Párizsban azt a francia és a német gazdasági miniszter kérésére készült tanulmányt, amelyben neves közgazdászok sürgős és konkrét reformokat sürgetnek Franciaországban, mindenekelőtt a munkaerőpiac rugalmasabbá tételével.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás eredményei szerint a vállalatoknak többféle bejelentési lehetőséget kellene biztosítaniuk a dolgozóiknak, hogy a számukra... Teljes cikk
Januárban 224 130-ra csökkent a regisztrált álláskeresők száma Magyarországon, ami egy év alatt több mint hatezer fős mérséklődést jelent –... Teljes cikk
A német kormánykoalíció fellazítaná a hagyományos napi 8 órás munkanap szabályát, és a jövőben a napi korlát helyett heti maximális... Teljes cikk
- A vagyonadó tönkretenné a gazdaságot? 5 hónapja
- Tüntetnek a taxisok - A szakszervezeti vezető szerint elfogytak a szép szavak 5 hónapja
- "Visszavonom a két ünnepnap eltörlését" - mondta a kormányfő 5 hónapja
- Nagy Márton jövőt épít, Varga Mihály inflációval küzd – kettős kép a magyar gazdaságról 6 hónapja
- Befagyasztanák a nyugdíjakat, eltörlik az ünnepnapokat – szavazás dönt a megszorításokról 6 hónapja
- "Mi tanítottuk meg a gépeiteket – fizessetek meg minket érte!" 7 hónapja
- "Tanévnyitó az utcán": tüntetések és sztrájkfenyegetés a kormány megszorításai miatt 8 hónapja
- Komoly fennakadásokat okozott a francia légiirányítók sztrájkja 8 hónapja
- Tüntetnek a szomszédban a diákok: "nem kiadás vagyunk, hanem befektetés" 8 hónapja
- Jelentősen nő a bírák és a bírósági alkalmazottak bére - miért lesz akkor demonstráció? 13 hónapja
- Tüntetéssel hívták fel a figyelmet az európai ipar válságára 1 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig