Komolyan nőtt a nagycsaládosok jövedelme a családi járulékkedvezmény miatt
A családi kedvezményt már járulékokra is érvényesíteni lehet, ami a nagycsaládosok nettó átlagbérének közel 15 százalékos, 25 ezer forintos emelkedését hozta egy év alatt, szemben a többiek 1-2 százalékos többletével – írja a Napi.hu.
A keresők 6 százalékát kitevő, három vagy több gyereket eltartók egy főre jutó nettó keresete 14,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit 2014 első negyedében. A keresők közel felét kitevő gyermektelenek esetében 2 százalék feletti, az egy- és kétgyermekesek pedig 1 százalék körüli növekedést mutatott ki a KSH. Az adatok további érdekessége, hogy most egyezik meg először a nettó keresetváltozás és a reálkereset változása, a lenullázott infláció miatt.
Napi.hu
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
November 27-ig jelentkezhetnek a fiatalok a 2025/2026-os tanév Szakma Kiváló Tanulója Versenyére (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyre... Teljes cikk
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
- Már a másodiknál jön a harmadik generációs átok? 3 hónapja
- Ekkor érkezik augusztusban másodszor a családi pótlék 3 hónapja
- A dolgozók kezébe került a cég – történelmi pillanat, ami trenddé válhat? 4 hónapja
- A napokban érkeznek a családi adókedvezmény, a csed, a gyed és az örökbefogadói díj megemelt összegei 4 hónapja
- Duplán érkezik augusztusban a családi pótlék 4 hónapja
- Ezek a fontos adóváltozások léptek hatályba kedden 5 hónapja
- Júliustól másfélszeres a családi adókedvezmény – érdemes ellenőrizni az adóelőleg-nyilatkozatot 5 hónapja
- Mentesség, kedvezmények: ez változik július 1-től a munkavállalók adózásában 6 hónapja
- Változik a családi adókedvezmény összege 6 hónapja
- Hogyan válasszunk családi autót nyaraláshoz? 6 hónapja
- Júliustól adómentes lesz a csed és a gyed – új támogatások a dolgozó kismamáknak 6 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?