KSH: augusztusban 24 ezerrel többen dolgoztak, mint egy éve
A legjobb munkavállalási korú 25-54 évesek foglalkoztatási rátája 1,1 százalékponttal emelkedett.
Augusztusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos havi létszáma 4 millió 678 ezer volt, ami 24 ezerrel több az egy évvel korábbinál, és 26 ezerrel kevesebb az előző havinál - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden kiadott jelentéséből. A KSH által fő mutatóként használt háromhavi mozgóátlag a június-augusztusi időszakra 4 millió 659 ezer foglalkoztatottat mutat, ami 40 ezerrel több, mint az előző év azonos időszakában és 12 ezerrel az előző három havinál. Az elsődleges munkaerőpiacon 57 ezerrel nőtt, a külföldön dolgozók körében 17 ezerrel csökkent a foglalkoztatottság. A 15-64 éves foglalkoztatottak száma egy év alatt 30 ezerrel nőtt, a foglalkoztatási rátájuk 1,4 százalékponttal 73,5 százalékosra emelkedett.
A növekedésből 17 ezer a munkanélküliek munkába állásából, 13 ezer a munkaerőpiacra újonnan belépőkből eredt. A gazdaságilag inaktív létszám a 15-64 éves korosztályban 90 ezerrel csökkent, mivel a lélekszámuk 77 ezret veszített egy év alatt. A KSH által számolt potenciális munkaerőtartalék 60 ezerrel lett kevesebb, 333 ezerre apadt. A 15-24 éves fiatalok korcsoportjában a foglalkoztatási ráta egy év alatt 0,7 százalékponttal, 27,8 százalékra csökkent. A legjobb munkavállalási korú 25-54 évesek foglalkoztatási rátája 1,1 százalékponttal, 87,3 százalékra, míg az 55-64 éves idősebb korosztályban 3,7 százalékponttal, 63,8 százalékra emelkedett a június-augusztusi időszakban. A 15-64 éves férfi foglalkoztatottak létszáma lényegében nem változott, a foglalkoztatási rátájuk 1,0 százalékponttal, 78,3 százalékra nőtt. A foglalkoztatott nők száma 28 ezerrel nőtt, a foglalkoztatási rátájuk 1,8 százalékponttal, 68,8 százalékra emelkedett.
MTI
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Megkezdte a toborzást a szingapúri Vulcan Shield Global (VSG) új békéscsabai székhelyére, eddig csak magyar jelöltekkel beszélgettek - közölte a... Teljes cikk
A SZÉP-kártya novemberben is a belföldi turizmus egyik legfontosabb hajtóereje volt: a költések összege mintegy 33,2 milliárd forintot tett ki, ami... Teljes cikk
A NAV ismét közzétette azt is, hogy kik azok az adózok, akik nem felelnek meg a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének. Teljes cikk
- Befagyott álláspiac: enyhülés vagy újabb jégkorszak vár ránk 2026-ban? 1 hete
- Ahol most mindenki embert keres: ez az iparág szívja fel a jövő munkaerejét 1 hete
- Ezek az állások tarolnak 2026-ban - itt a LinkedIn toplistája! 2 hete
- Ezek a számok sokat elárulnak a magyar munkahelyek jövőjéről 2 hete
- Czomba Sándor elárulta, hol nőtt a foglalkoztatás 2 hete
- Több tízezerrel kevesebben dolgoznak Magyarországon – a férfiaknál drámai a csökkenés 2 hete
- Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny 3 hete
- Az alkalmazásban állók egy főre jutó ledolgozott munkaóráinak száma - grafikon 3 hete
- Az üres álláshelyek számának változása - grafikon 1 hónapja
- Ekkora fizetésemelések várhatóak a magyar munkaerőpiacon 2026-ban 1 hónapja
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 1 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa