Külföldről csábítanák a tanárokat Angliába
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatUgyan a sajtó általában a Brexittől hangos, és a brit kormány azon álláspontjától, hogy nem kell a szabad munkaerő-vándorlás, azonban annyira kevés brit fiatal végez tanár szakon, hogy szükség lenne utánpótlásra, akiket külföldről invitálnának az országba, írja a Daily Telegraphra hivatkozva a hvg.hu.
Egy kormányzati dokumentum szerint 300 ezer fontot, azaz nagyjából 109 millió forintot szánnának tanárok Nagy-Britanniába hívására. Cseh, lengyel és német tanárokkal számolnak, de amerikaiakat is szívesen látnának. A toborzás februárban kezdődne, és a tanárok már a következő, 2017/18-as tanévre munkába is állnának.
hvg.hu
hvg.hu
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek


Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?