Legjobb munkahely felmérés: 500 vállalat részvételére számítanak
Az előzetes várakozásokhoz képest közel kétszer annyi hazai munkaadó szervezet regisztrálta magát eddig a 2007-es Legjobb Munkahely Felmérésre, amelyet a Hewitt Associates globális HR outsourcing és tanácsadó cég valamint a Világgazdaság indított. A felmérés fókuszában idén a teljesítményközpontú munkakultúra áll.
A Legjobb Munkahely Felmérés hazánk legátfogóbb dolgozói elégedettség- és elkötelezettség-felmérése - az elmúlt években több mint 500 vállalat 100.000 munkavállalója vett részt benne. A Hewitt nagyvállalati illetve a kis- és középvállalati kategóriában is hirdet eredményt. A felmérés résztvevői idén minden eddiginél több vállalati szintű információt kapnak a novemberi eredményhirdetéssel egyidejűleg, egyebek között - idén először - saját iparágukon belül elért eredményeiket is megismerhetik.
A Hewitt Associates Legjobb Munkahely Felmérése lassan egy évtizedes múltra tekint vissza. A kelet- és közép európai régión belül Magyarország mellett további 10 országban zajlik a felmérés: Ausztriában, Bulgáriában, Csehországban, Horvátországban, Lengyelországban, Oroszországban, Romániában, Szlovákiában, Szlovéniában, Törökországban és Ukrajnában.
A Hewitt a régióban több mint 500 vállalat részvételére számít, így 2007 májusára elkészül egy átfogó közép-kelet európai rangsor is. A felmérés módszertana az anyavállalat Hewitt Associates által végzett tudományos kutatások eredményeire épül, biztosítva ezzel az eredmények nemzetközi összehasonlíthatóságát. A 2007-es hazai Legjobb Munkahely Felmérés fókuszában a teljesítmény áll.
További információ: www.legjobbmunkahely.hu
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Van olyan ország az EU-n belül, ahol több mint négyszer magasabb minimálbérrel számolhatnak a dolgozók, mint más tagországokban. Teljes cikk
A NAV ellenőrei számos helyszínen vizsgálják majd többek között az alkalmazottak bejelentését is. Teljes cikk
Egy friss kimutatás szerint egy átlagos munkavállaló évente kétszer annyi megbeszélésen vesz részt, mint két évvel ezelőtt, ami a koncentrált... Teljes cikk
- 91 éves és napi 12 órát dolgozik - generációs leckék a munka világából 4 napja
- Így gyorsítják fel a nagyvállalatok a coworking terjeszkedését 2 hete
- A HR-washing - avagy a kicsírázott babzsákfotel 2 hete
- Vezetői vakfolt: ez a láthatatlan hiba szívja el a csapatok energiáját 2 hete
- Botrány Malajziában: egy miniszter szerint a munkahelyi stressz meleggé tesz 3 hete
- Kutyabarát munkahely? Csak akkor működik, ha ezeket a szabályokat betartják 3 hete
- Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén 3 hete
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 3 hete
- Száz új munkahely Pécsen: ami most elindult, hosszú távra szólhat 4 hete
- 120 új állás egy magyar városban – dán óriás érkezik Csongrádra 1 hónapja
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben