Lemondott a brazil kulturális miniszter
Lemondott posztjáról a brazil kulturális miniszter, Gilberto Gil - adta hírül az AFP. A nem csak Brazíliában ismert egykori énekes és dalszerző visszatér eredeti szakmájához.
Gil a zene mellett már régóta foglalkozott politikával: a hatvanas években, a katonai diktatúra idején aktivistaként is hírnevet szerzett magának. 1969-ben például kilenc hónapot töltött börtönben "felforgató" tevékenységéért, majd londoni emigrációban élt. A gitárral varázslóként bánó, marijuana-hívő reggie zenész posztját a tárca eddigi államtitkára veszi át.
hirado.hu/Független Hírügynökség
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
2026. április 1-jétől Bobor Roland veszi át a Nestlé szerencsi és diósgyőri gyárainak vezetését. Az immár 15 éve a Nestlénél dolgozó, számos... Teljes cikk
A szakembert határozatlan időtartamra nevezték ki vezérigazgatónak. Teljes cikk
Személyi változás történt a Shopfully magyarországi vezetésében: Zsatkulák István, a vállalat hazai ügyvezetője távozik pozíciójából, és a... Teljes cikk
- Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben 2 hónapja
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 2 hónapja
- Melyik EU-s országban a legmagasabb a kultúra területén dolgozók aránya? - grafikon 3 hónapja
- Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig 3 hónapja
- A tudás törvényei: a megértés kulcsa 4 hónapja
- Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja 5 hónapja
- Bejelentették, mennyivel nő a kulturális ágazatban dolgozók bére jövőre 5 hónapja
- Eddig lehet jelentkezni az országos szakmai versenyekre 5 hónapja
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 6 hónapja
- 15 százalékkel emelkednek a bérek ebben az ágazatban 6 hónapja
- Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne? 6 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?