Lemondott a vatikáni bank igazgatója és helyettese
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA Vatikáni Bank igazgatója és helyettese lemondott tisztségéről azt követően, hogy korrupció és csalás miatt letartóztattak egy magas rangú olasz egyházi személyiséget - írja a Világgazdaság. Paolo Cipriani és Massimo Tulli "az intézmény és a Szentszék érdekében" ajánlotta fel a lemondását - közölte a Vatikán.
A lemondásuk három nappal azt követően történt, hgy letartóztatták Nunzio Scarano 61 éves főpapot és két másik társát, akiket azzal gyanúsítanak, hogy illegálisan akartak hozzájutni 20 millió euróhoz. A Dél-Olaszországból származó főpap mint vezető számvevő dolgozott a Vatikán egyik részlegénél és ügyében az olasz rendőrség vizsgálatot folytatott gyanús tranzakciók sorozata miatt. A Vatikán közleménye szerint Ernst von Freyberg, a bank jelenlegi elnöke lesz az ideiglenes igazgató. A botrány azért is kínos a Vatikánra nézve, mert Ferenc pápa azért kampányol, hogy a katolikus egyház legyen közelebb a fejlődő világhoz.
Világgazdaság
Világgazdaság
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?