LMP: bizonyos betegségek után automatikusan kellene járnia az otthonápolási díjnak
Az LMP diagnózisalapúvá tenné a gyermekek otthonápolási díjának odaítélését, vagyis automatikusan biztosítaná azt azon fiatalok után, akiknél például Down-szindrómát állapítottak meg.
Miért nem lehet meghatározni a diagnózisoknak azt a körét, amely alapján jár az összeg? - tette fel a kérdést, rámutatva: a krónikus beteg gyermekeket vagy például a súlyos epilepsziával küzdőket már egy szakértői testület megvizsgálta, így a minisztériumi felülvizsgálat szerinte csak pluszkiadás.
Ungár Péter üdvözölte, hogy az autizmussal küzdők esetében a szaktárca már módosított a pontrendszeren. Hozzátette ugyanakkor: további változtatást tart szükségesnek, amiről párbeszédet kezdeményez a minisztériummal. Arra is választ vár az Emberi Erőforrások Minisztériumától, hogy havi szinten milyen tájékoztatást adnak a parlamentnek a felülvizsgálatok eredményéről, a feltárt visszaélésekről.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- Hogyan találj tökéletes megoldást a tárgyak tárolására? 1 hónapja
- Az imposztor-szindróma ára: mennyibe kerül a cégeknek a szervezeti bizalomhiány? 2 hónapja
- Árnyékolás okosan – miért választják egyre többen a lamellás megoldásokat? 2 hónapja
- Új vezérigazgató veszi át Csányi Sándor helyét az OTP Bank vezetésében 2 hónapja
- Változás a Munka Törvénykönyvében: mi történik, ha a munkavállaló alkalmatlanná válik a munkakörére 3 hónapja
- A 9 százalékos szja nem kapott elsöprő támogatást - Magyar Péter az adórendszerről tovább egyeztetne 3 hónapja
- Magyar Péter: a Tisza megtartja a 13. havi nyugdíjat 3 hónapja
- Nincs mozdíthatatlan munkavállaló: interjú Varga Péterrel, a Manpower ügyvezetőjével 3 hónapja
- Oktatás, egészségügy, nyugdíjasok - ezekről kérdezné meg a közvéleményt a Tisza Párt 4 hónapja
- Nem csak a Z, minden generáció szereti a rugalmas munkavégzést 4 hónapja
- Stílusos lakberendezési kiegészítők fából 4 hónapja