Mégis jogosultak lehetnek állami nyugdíjra a pénztáraknál maradók?
Szakértők szerint nagy jelentősége van annak, hogy az Alkotmánybíróság a magán-nyugdíjpénztári rendszer visszarendeződésének megágyazó törvény kapcsán a hozzá benyújtott keresetekről nem végzés-, hanem határozattervezetet kezd el tárgyalni a mai napon - adja hírül az ATV.
Szakemberek szerint arra nincs esély, hogy az Alkotmánybíróság teljes egészében alkotmányellenesnek nyilvánítsa a magánnyugdíj-pénztárak államosítását és visszaállítsa a korábbi rendszert, arra azonban van, hogy részkérdésekben változzon a jelenlegi rendszer. Ilyen kérdés például a pénztárakban maradók nyugdíjjogosultsága. Ők a jelenlegi szabályok szerint a pénztárban maradással lemondtak arról, hogy az állami kasszából nyugdíjjogosultságot szerezzenek. Szakemberek azt mondják, elképzelhető, hogy ezt a jogszabályt megsemmisíti az Alkotmánybíróság.
ATV
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Munkaadói felmondás nyugdíj előtt állóknak: erre kell figyelni! 7 napja
- Élet 50 felett: már nem a karrier, hanem az én számít igazán 1 hete
- Kevesebb szja, több nyugdíj: így írná át az adó- és nyugdíjrendszert a Tisza Párt 2 hete
- Tényleg nem számít a ’88 előtti kereset a nyugdíjban? – van két fontos kivétel 2 hete
- Ekkor utalják a 13. és a 14. havi nyugdíjat 2 hete
- Kinek jár és mennyi a nyugdíj előtti álláskeresési segély? 3 hete
- A diploma évei beleszámítanak a nyugdíjba? Sokan meglepődnek a válaszon 3 hete
- Egy meccs is elég a magyar fociválogatottban az egymillióval magasabb nyugdíjhoz 3 hete
- Sokan nem tudják: így jár pénz nyugdíj előtt is 1 hónapja
- Hogyan időzíthető optimálisan a Nők40 igénylése 2026-ban? 1 hónapja
- Aggasztó adatok - Már a fiatalok sem hisznek a magyar nyugdíjban? 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben