Megkezdődnek a leépítések az Airbusnál
Az EADS európai repülési konszerv jóváhagyta az újraszervezési tervet Airbus leánycégénél, aminek következtében ezrek veszíthetik el munkahelyüket.
Az A380-as szuperjumbó szállításának késése vezetett ahhoz, hogy költségcsökkentésekről kellett tárgyalni. Ugyanakkor a Németország és Franciaország, az Airbus-gyárak két otthona közötti véleménykülönbség hátráltatta az erről szóló megegyezést.
Végül múlt hét pénteken Angela Merkel német kancellár és Jacques Chirac francia elnök megegyezett abban, hogy szükség van állások megszüntetésére és újrastrukturálásra is az Airbusnál. Ugyanakkor azt még mindig nem tudni, hány embert küld el és hány gyárat zár be a repülőgépgyártó cég.
Az Airbus szintén jelentős tevékenységet folytat Spanyolországban, illetve az Egyesült Királyságban is, ahol több mint 11 ezer embert foglalkoztatnak. Lapinformációk szerint 15 ezer munkahelyet számolhatnak fel a vállalatnál, de ehhez valószínűleg lesz néhány keresetlen szava a szakszervezeteknek is.
Menedzsment Fórum
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
Megkezdte a termelést a kanadai Magna International magyarországi vállalatának vecsési üzeme – közölte a társaság pénteken az MTI-vel. Teljes cikk

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?