Mégsem sztrájkolnak kedden a kézbesítők
A Kézbesítők Szakszervezete nem sztrájkol kedden, mint ahogy azt bejelentette, mert a cégvezetéssel tartott hétfői tárgyaláson ígéretet kaptak arra, hogy az egyeztetést a jövő év első negyedévében folytatják, illetve a társaság fontolóra veszi követeléseiket - tájékoztatta Tusz Ferenc az érdekképviselet elnöke a tárgyalást követően az MTI-t.
A szakszervezetük nemrég alakult, a Magyar Posta hét nem reprezentatív szakszervezete egyikeként. A hét nem reprezentatív szakszervezet közül kettő, a Kézbesítők Szakszervezete és a PÉV 92 nem írta alá az ugyancsak hétfőn zárult, a jövő évre vonatkozó bértárgyalás záródokumentumát, a bérmegállapodást.
Azt két reprezentatív és öt nem reprezentatív szakszervezet írta alá. A két nem aláíró szakszervezet a bérmegállapodásban garantáltaknál magasabb béremelést kíván elérni a jövő évre - közölte az elnök. Elmondta: a Kézbesítők Szakszervezete különösen az igen alacsony keresetű kézbesítőknél szeretné elérni a magasabb jövedelmet.
A jövő évi tárgyaláson arra tesznek javaslatot, hogy a többi szakszervezet által aláírt jövő évi bérmegállapodásnál legalább 10 százalékkal magasabb keresetemelést lehessen elérni elsősorban a 100 ezer forint alatti fizetésű munkavállalóknál. Ennek forrásául például a minőségi ösztönző alapbéresítését javasolják. Ez területenként eltérően 7-12 ezer forintot jelent azoknak a kézbesítőknek, akikre nincs jogos panasz. Mivel az ilyen jogos panaszok igen ritkák, Tusz Ferenc szerint ez a minőségi kézbesítést jelenti, azaz alapbéresíteni lehetne az ösztönzőt.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13... Teljes cikk
A magyar tulajdonú B+N Csoport a 8. helyen végzett a világ legnagyobb takarítórobot-flottákat üzemeltető vállalatai között a FieldBots Radar 2025... Teljes cikk
- Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács 1 hónapja
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 2 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 2 hónapja
- Mézesmadzag vagy furkósbot? 2 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 2 hónapja
- Meddig szólhat bele az EU a tagállamok béreibe? - fontos ítélet született 3 hónapja
- Tárgyalási stílusok: együttműködő vagy agresszív? 3 hónapja
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 3 hónapja
- Sokkoló adat a magyar bérekről: minden harmadik dolgozó fizetése kevesebbet ér, mint tavaly 4 hónapja
- Európa-bajnok lett Magyarország kínai beruházásokban 4 hónapja
- Alig alszanak, mégis bírniuk kell: riasztó adatok a magyar dolgozók egészségéről 4 hónapja


A tudás törvényei: a megértés kulcsa