Megszavazták: dolgozhatnak a nyugdíjasok
Szinte egyhangúlag eltörölték, illetve enyhítették a képviselők a korhatár alatti nyugdíjasok keresetkorlátját. Így jövő évtől azok, akik 2008. január elseje előtt mentek előrehozott nyugdíjba, korlát nélkül vállalhatnak munkát, akik utána választották a korai nyugdíjat, nem a minimálbérig, hanem annak másfélszereséig kereshetnek megszorítás nélkül, tudatja a Népszava.
Tavaly lépett életbe, hogy akik igénybe veszik az előnyugdíjat, a nyugdíjkorhatár eléréséig csak a havi minimálbérnek megfelelő összeget - ez idén 71 500 forint - kereshetik meg. Annak, aki ennél több pénzt kap, fel kell függesztenie a nyugdíját.
A korlátot azért vezették be, hogy 58 évről a nyugdíjkorhatár szintjére, 62 évre emelkedjen az öregségi nyugdíjba vonulók átlagos életkora. Az érintett korosztályok 94 százaléka ugyanis élt a különböző korai nyugdíjazás kedvező lehetőségeivel.
Időközben kiderült, a megszorítást sokan kijátsszák, a fekete- és a szürkegazdaságot választják, vagyis a korlátozás nem vezetett a nyugdíjkiadások érdemi csökkenéséhez.
A lap szakértőktől úgy értesült, ha nem változtatták volna meg a szabályozást, akkor néhány ágazatban, például az egészségügyben és az oktatásban súlyos munkaerőhiány alakult volna ki.
Népszava
A korlátot azért vezették be, hogy 58 évről a nyugdíjkorhatár szintjére, 62 évre emelkedjen az öregségi nyugdíjba vonulók átlagos életkora. Az érintett korosztályok 94 százaléka ugyanis élt a különböző korai nyugdíjazás kedvező lehetőségeivel.
Időközben kiderült, a megszorítást sokan kijátsszák, a fekete- és a szürkegazdaságot választják, vagyis a korlátozás nem vezetett a nyugdíjkiadások érdemi csökkenéséhez.
A lap szakértőktől úgy értesült, ha nem változtatták volna meg a szabályozást, akkor néhány ágazatban, például az egészségügyben és az oktatásban súlyos munkaerőhiány alakult volna ki.
Népszava
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
További cikkek
Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
NAV: eddig kell bevallani és befizetni a globális minimumadó előlegét
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
Kapcsolódó hírek
- Közel félmilliót is kereshet egy parkolóellenőr – ilyen feltételekkel várják az új dolgozókat 1 hete
- Robotkutyák lépnek be a munka világába – félelmetes, mit tudnak 1 hete
- Meddig szólhat bele az EU a tagállamok béreibe? - fontos ítélet született 1 hete
- 8 őrülten jól fizető állás, amiről nem hittük volna, hogy létezik 1 hete
- Adómentesség a minimálbérig, nagyobb teher a felső 1 százaléknak - egy új adóterv 2 hete
- AI a HR-ben: a jövő HR-ese nem adminisztrál, hanem érti az algoritmust 2 hete
- Minimálbér 2026: megtörtént az áttörés, hamarosan jöhet a megállapodás 2 hete
- Ahol minden nap életveszély – Öt jól fizető állás, amit nem mindenki vállalna 2 hete
- 3000 eurós fizetés és ingyen szállás - indulnak a téli munkák Ausztriában 3 hete
- Bádogos 3 hete
- Nagy Márton a minimálbérről: ha az állam nem avatkozik be, nem lesz megállapodás 3 hete

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?