Megszűnhet a Közgazdaságtudományi Intézet
Palkovics László közölte az MTA elnökével, Lovász Lászlóval, hogy néhány intézet máshová kerülne, de van olyan is, amit megszüntetnek, ezzel pedig munkahelyek kerülhetnek veszélybe. Az MTA emiatt megszakította a tárgyalásokat a minisztériummal - írja az Index.
Fazekas Károly az intézet igazgatója körlevélben már tájékoztatta kollégáit, Palkovics indokairól, mely szerint azért kell megszüntetni az intézetet, mert rosszul végzik munkájukat. "Én ezt a kijelentést abszurdnak tartom és az abban foglalt minősítést a leghatározottabban visszautasítom. Ebben a helyzetben az Akadémia vezetésével és az Elnökséggel együtt mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy a Közgazdaságtudományi Intézet a többi intézettel együtt továbbra is folytathassa eddigi kimagasló munkáját"- írja Fazekas.
Index
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk
Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk
- Botrány Malajziában: egy miniszter szerint a munkahelyi stressz meleggé tesz 1 hete
- Hatásalapú fejlesztések: mit keresnek ma a vállalatok a tréningpiacon? 1 hete
- Kutyabarát munkahely? Csak akkor működik, ha ezeket a szabályokat betartják 1 hete
- Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén 1 hete
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 1 hete
- Száz új munkahely Pécsen: ami most elindult, hosszú távra szólhat 2 hete
- 120 új állás egy magyar városban – dán óriás érkezik Csongrádra 3 hete
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 3 hete
- Elképesztő álommunkák, amikről valószínűleg sosem hallottál 1 hónapja
- Hogyan válasszunk irodai forgószéket - HR- és vezetői szempontok 1 hónapja
- Gazdasági csoda vagy drága illúzió? 2025 rekordberuházásai Magyarországon 1 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig