Megújították a magyar-svájci kettős adóztatás elkerüléséről szóló dokumentumot
A magyar-svájci gazdasági kapcsolatok további erősítése kiemelt fontosságú mindkét fél számára - hangsúlyozta Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyi államtitkára, miután aláírta Jean-François Parozzal, a Svájci Államszövetség magyarországi nagykövetével a két ország közötti, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló, egyezmény módosító jegyzőkönyvét a Pénzügyminisztérium (PM) pénteki közleménye szerint.
Tovább erősíti a két ország közötti gazdasági kapcsolatokat a kettős adóztatás elkerülését szolgáló egyezmény - mondta Izer Norbert.
A közlemény szerint az államtitkár elmondta: jó üzleti környezetet kínál a Svájcból érkező vállalkozásoknak Magyarország növekvő gazdasági teljesítménye és versenyképes adórendszere, miközben a magyar cégek jelenléte is egyre erőteljesebb Svájcban.
Izer Norbert kiemelte: Svájc a kilencedik legnagyobb beruházó hazánkban, vállalataik mintegy harmincezer embernek adnak munkát Magyarországon. Tavaly a két ország közötti kereskedelmi forgalom meghaladta a kétmilliárd eurót.
Az államtitkár emlékeztetett: a kettős adóztatás elkerülésének kérdéseit magyar-svájci viszonylatban a 2013-ban aláírt kétoldalú adóegyezmény szabályozza. Azonban az egyezmény kiegészítése - az azóta megalkotott nemzetközi reformok miatt - szükségessé vált, és ennek tett eleget a most aláírt jegyzőkönyv.
Izer Norbert végezetül hozzátette: a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmények jelentősége, hogy alkalmazásukkal kizárható mind a magánszemélyek, mind a vállalatok jövedelmének és vagyonának kettős adóztatása. Emellett lehetőséget teremtenek a szerződő felek közötti kölcsönös egyeztető eljárás lefolytatására és a hatóságok közötti információcserére is, valamint a jelentősen hozzájárulnak a gazdaságfehérítéshez - áll a PM közleményében.
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Államokban a vállalatok több mint fele csökkenti a munkavállalói juttatásokat, hogy csökkentse az AI-val... Teljes cikk
A NAV munkatársai többek között a dolgozók bejelentését is vizsgálják. Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az... Teljes cikk
- Felmérés: a régióban a vezetők többsége potenciális kockázatnak tartja az AI-t 1 hónapja
- Kevesebb szja, több nyugdíj: így írná át az adó- és nyugdíjrendszert a Tisza Párt 1 hónapja
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 3 hónapja
- Ez a a legvonzóbb város a milliomosok számára 5 hónapja
- Minimálbér 2026: fékeznek a munkaadók - veszélyben a kétszámjegyű emelés 6 hónapja
- Több ezer munkavállalóját rúgja ki Európa legnagyobb légitársasága 6 hónapja
- A vagyonadó tönkretenné a gazdaságot? 6 hónapja
- 13 órás munkanap a láthatáron - őrültség vagy gazdasági kényszer? 9 hónapja
- Lassult az éves infláció májusban az OECD-ben 9 hónapja
- Kevesebb legyen a munkaszüneti nap? Így növelnék a gazdaság teljesítményét 10 hónapja
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 10 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben