Megválasztották a Budapesti Értéktőzsde új elnökét
Virág Barnabás elnöki és tagi megbízatása a BÉT 2026. évi rendes közgyűléséig szól.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) rendkívüli közgyűlésén Virág Barnabást, a Magyar Nemzeti Bank monetáris politikáért, pénzügyi stabilitásért és nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnökét választották meg a BÉT új elnökének - közölte az értéktőzsde csütörtökön az MTI-vel. Virág Barnabás igazgatósági elnöki és tagi megbízatása a BÉT 2026. évi rendes közgyűléséig, de legfeljebb 2026. május 31-ig szól. A vezérigazgatói feladatkört a továbbiakban is Végh Richárd látja el.
Az új elnök irányítása alatt folytatódik a tőzsde piacfejlesztési stratégiájának végrehajtása. Virág Barnabás az elnöki tisztségben Patai Mihályt váltotta, aki 2019. és 2023. között eredményesen teljesítette a kinevezése célját képező, a BÉT nyilvánosan működő részvénytársasággá válását és tőzsdei bevezetését magában foglaló stratégiát - írják a közleményben. Virág Barnabás a közlemény szerint kiemelte az elmúlt évek tőkepiacfejlesztési stratégiájának eredményeit, és támogatásáról biztosította a BÉT stratégiájának végrehajtását a további célok elérése érdekében. A BÉT új elnökét, Virág Barnabást 2020. június 22-én nevezték ki a Magyar Nemzeti Bank alelnökének. Alelnöki megbízatását megelőzően az MNB monetáris politikáért és közgazdasági elemzésekért felelős ügyvezető igazgatója, 2013 és 2015 között pedig az MNB közgazdasági elemzésekért felelős igazgatója volt, 2017-ben Popovics Sándor díjban részesült - ismertette a BÉT közleményében.
MTI
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Átalakítja vezetői struktúráját 2026. április 1-jével a WING Zrt. A változás részeként kettéválik az elnök-vezérigazgatói szerep: Noah... Teljes cikk
2026. április 1-jétől Bobor Roland veszi át a Nestlé szerencsi és diósgyőri gyárainak vezetését. Az immár 15 éve a Nestlénél dolgozó, számos... Teljes cikk
A szakembert határozatlan időtartamra nevezték ki vezérigazgatónak. Teljes cikk
- Szervezeti átalakítással erősít a WING: új vezetési struktúra áprilistól 2 hete
- Új igazgató a Nestlé szerencsi és diósgyőri gyáránál 3 hete
- Új vezérigazgató a Glosternél 3 hete
- Vezetőváltás a Shopfully Magyarország élén 4 hete
- Új vezérigazgató irányítja a Graboplast növekedését 1 hónapja
- Új vezető az Indotek Investments Alapkezelő Zrt.-nél 2 hónapja
- Hét év után távozik a Rossmann országos ügyvezető igazgatója 2 hónapja
- Új országigazgató a JYSK Magyarország élén 2 hónapja
- Új vezetők a BYD Magyarországnál 2 hónapja
- Új vezérigazgatót nevezett ki a CETIN International, N.V. 2 hónapja
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?