kkv  GVH  MI 

MI-stratégia: jó irány a kkv-szektor támogatása?

A mesterséges intelligencia (MI) stratégia megújítása több ponton is összhangban van a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) javaslataival, jó irány a kkv-szektor támogatása - közölte a hatóság pénteken az MTI-vel.

A közleményben kiemelték, hogy a GVH 2024-ben átfogó piacelemzést végzett a mesterséges intelligencia piaci versenyre és fogyasztókra gyakorolt hatásainak feltérképezésére, ennek eredményeként a versenyhatóság számos versenypártolási javaslatot fogalmazott meg, amelyek a kormány által kidolgozás alatt álló, frissített MI stratégiában hasznosulhatnak.

A Gazdasági Versenyhivatal közleményében ismertette, hogy a 2024 októberében lezárult piacelemzés eredményei alapján a mesterséges intelligencia alapú megoldások elterjedésétől a vállalati hatékonyság növekedése várható, ez pedig jelentős GDP növekedést is eredményezhet. Fontos, hogy a technológia kitörési pontot jelenthet a hazai kis- és középvállalkozások számára, ehhez azonban konkrét támogatást kell nyújtani ezen vállalati rétegnek - hívta fel a figyelmet a GVH.

A nemzeti versenyhatóság több javaslatot is megfogalmazott. Egyebek közt javasolják a hazai vállalati szektor MI használatának előmozdítását, elsősorban a kkv-kra fókuszálva. Ehhez szükséges többek között a kkv-k technológiai ismereteinek kialakítása és naprakészen tartása, valamint a hozzáértő munkaerő, lehetőleg felsőoktatási képzések útján történő biztosítása

- tették hozzá.

Javasolták továbbá az MI nemzeti stratégia felülvizsgálatát, kiemelt figyelemmel többek között a szakirányú képzések fejlesztésére és támogatására, az MI-vel kapcsolatos kutatási irányok, és a kormányzati MI-stratégia észszerű összefogására, koordinálására, valamint a megfelelő informatikai infrastruktúra folyamatos fejlesztésére, beleértve a már rendelkezésre álló, de korlátozott szuperszámítástechnikai kapacitásokat is.

A hivatal javaslatai között szerepel a magyar nyelvi modellek fejlesztésének célzott támogatása. Az állami szereplők pénzügyi és stratégiai erőforrásainak hatékony koordinálása szükséges a magyar nagy nyelvi modellek kifejlesztése, alkalmazása és széleskörű elérhetővé tétele érdekében - írták a közleményben.

A nemzeti versenyhatóság közleményében üdvözölte, hogy a megújuló MI nemzeti stratégia több ponton is összhangban van a szakértőik által megfogalmazott javaslatokkal.

Hangsúlyozták, a Gazdasági Versenyhivatal támogat minden olyan kezdeményezést, amely a tisztességes piaci verseny és a fogyasztók védelme mellett elősegíti a mesterséges intelligencia nemzetgazdasági hasznosulását, illetve a hazai kkv-k MI alkalmazásának erősítését.

Ismét lehet pályázni a kkv-k innovációs képességét támogató felhívásra, itt a határidő!

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Kutatás: csak napi 2-3 órát tudnak koncentráltan dolgozni a munkavállalók, ez az oka

Egy friss kimutatás szerint egy átlagos munkavállaló évente kétszer annyi megbeszélésen vesz részt, mint két évvel ezelőtt, ami a koncentrált... Teljes cikk

Magyar ápolók napja: tisztelgés azok előtt, akiknek az emberség lett a hivatása

Az egészségügyi ápolók munkája óriási jelentőségű - mondta az Észak-pesti Centrumkórház - Honvédkórház főigazgatója a magyar ápolók napja... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek