Miniszteri biztos a nők munkaerőpiaci helyzetének javítására
Ellenzéki javaslatra elfogadta a Ház azt a zárószavazás előtti módosító indítványt, amelynek eredményeként miniszteri biztost neveznek ki a nők munkaerőpiaci helyzetének javítása érdekében jövőre.
A módosító indítvány 50 millió forintot csoportosít át erre a célra a Nemzetgazdasági Minisztérium fejezetei között.
Az ellenzéki képviselő a kezdeményezését az ENSZ Fejlesztési Szervezetének 2008-as ajánlásával indokolta, amely javasolta, hogy a kormány nevezzen ki egyszemélyi felelőst a nők munkaerőpiaci helyzetének javítására. A szakember feladata lenne érvényt szerezni a kormányprogram azon ígéretének, mely szerint a kabinet megszünteti a munkaerőpiac jelenlegi családellenes jellegét.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Skillsoft friss jelentése szerint az AI-val kapcsolatos készségfejlesztési programok népszerűsége egy év alatt közel tízszeresére nőtt, jelezve a... Teljes cikk
Egy friss összegzés rávilágít a munkaerőpiac legújabb trendjeire és kihívásaira, különös tekintettel a friss diplomások helyzetére és a... Teljes cikk
A PwC legfrissebb kutatása rámutat, hogy a munkavállalók széles körét érintő pénzügyi stressz drámai mértékben rontja a termelékenységet és az... Teljes cikk
- Emelt támogatási összeggel folytatódnak a munkaerőpiaci programok Borsodban 1 napja
- Önéletrajz botoxolása és "naptár-Tetris": új szavakat tanulunk 2 napja
- KSH: egy év alatt 65 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 3 napja
- A friss diplomások átmeneti munkákat vállalnak, de már mennének is tovább 4 napja
- Felmérés: a cégek számára versenyelőnyt jelenthetnek a hosszútávú munkavállalói ösztönzőprogramok 4 napja
- Toborzási rémálom fenyeget: csak a cégek negyede készült fel erre 4 napja
- A doomjobbing: a modern álláskeresés stresszes árnyoldala 5 napja
- MGYOSZ: az új kormány alatt megfelelő hangsúlyt kaphat a versenyt előtérbe helyező piacpárti szemlélet 5 napja
- Visszatérhetnek a külföldön dolgozó magyarok? 5 napja
- Nagy a kereslet a HR-készségekre a munkaerőpiacon 6 napja
- A mesterséges intelligencia és a készségromlás: a HR teendői 7 napja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?