Negyedik hete tart az orvossztrájk Lengyelországban
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA varsói kórházak mintegy 200 alkalmazottja, orvosok és ápolók tüntettek kedden reggel Varsóban, magasabb béreket követelve.
Lengyelországban jelenleg is tart, és már negyedik hetében lépett a május 21-én kezdődött országos orvossztrájk, amelyet mintegy 200 kórház orvosai kezdtek, azonnali fizetésemelést és a költségvetésből magasabb egészségügyi kiadásokat követelve.
A sztrájkhoz hétfőn csatlakozott a Lódz vajdasági orvosszövetség is, 46 intézménnyel. Közben, a helyzet kilátástalanságára tekintettel egyre több lengyel orvos adja be felmondását.
A sztrájkhoz hétfőn csatlakozott a Lódz vajdasági orvosszövetség is, 46 intézménnyel. Közben, a helyzet kilátástalanságára tekintettel egyre több lengyel orvos adja be felmondását.
- 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc