Negyedmillióan nézték meg a bevallásokat
Március 15-e óta közel negyedmillióan nézték meg a NAV által elkészített személyijövedelemadó-bevallás tervezetet, és a többség el is fogadta az elkészített dokumentumot, írja a Világgazdaság.
2017-től tehát már az adóhivatal készíti el a bevallást, a magánszemély csak ellenőrzi és szükség esetén módosítja, hiszen a felelősség továbbra is az övé, hogy jövedelméről pontos bevallás készüljön.
Világgazdaság
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban... Teljes cikk
A 2025-re vonatkozó bevallások tervezetét idén is elkészíti a NAV, de akik maguk töltenék ki a dokumentumot, már hozzáférhetnek az szja-bevallás... Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai január második felében is ellenőriznek, többek között az alkalmazottak bejelentését vizsgálják majd. Teljes cikk
- NAV: ezek a leggyakoribb hibák az szja-bevallásokban 3 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Simon Csilla, Magyar Posta Zrt. 6 hónapja
- Figyelmeztet a NAV: így változik az áfa-bevallás 6 hónapja
- Rekordot döntött az eSZJA 8 hónapja
- Félmillió adózótól várja a NAV a tao- és kiva-bevallást - közeleg a határidő 9 hónapja
- Szja-bevallás: mire számíthat, aki késett vagy hibásan nyilatkozott? 9 hónapja
- Szja-bevallás: Ez az utolsó lehetőség a módosításra 9 hónapja
- Itt a NAV tájékoztatója: nekik kell kiegészíteniük az szja-tervezetet 9 hónapja
- Szja-bevallás: Hosszabb nyitvatartással készül a NAV 9 hónapja
- Már csak két hét van az szja-bevallás beadására 9 hónapja
- Erre figyelmezteti a NAV azokat, akiknek visszajár adó 10 hónapja

A tudás törvényei: a megértés kulcsa