Nőttek az ipari bérek Szlovákiában
Szlovákiában az ipari vállalatoknál dolgozók reálbére 4,4 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, ami másfél éves rekord - írja a Napi Gazdaság.
A pozsonyi statisztikai hivatal adataiból kiderült, hogy az alacsony infláció is hozzájárul a kedvező folyamathoz. A nominális bérek ugyanis nem sokkal emelkedtek nagyobb mértékben, mint a reálbérek. A bővüléssel 827 euróra emelkedett az iparban dolgozók átlagkeresete.
Napi Gazdaság
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk
- Útépítő munkás 3 hónapja
- A jövő hidraulikája: a dugattyús szivattyúk szerepe és előnyei 3 hónapja
- Betanított munkás 4 hónapja
- Az egyedi lézervágás forradalma a modern iparban 5 hónapja
- „Nettó 297 ezerből nem lehet megélni” – drámai munkaerőhiányra figyelmeztet a szakszervezet 5 hónapja
- Felpörgeti a toborzást a CATL Debrecenben – duplájára nőhet a dolgozói létszám 6 hónapja
- A reálkeresetek változása az előző évekhez képest - grafikon 7 hónapja
- Magyar vagy szlovák fizetés - hol keresnek többet 2025-ben? 8 hónapja
- Az átlag-, és a reálkeresetek alakulása Magyarországon - grafikon 8 hónapja
- Bérvita miatt álltak sorfalat a kínai munkások a szegedi BYD-gyár kapujánál 8 hónapja
- NAV: a fagylaltozóban dolgozó nem lehet turisztikai idénymunkás 9 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?